Leszek Ojrzyński nie pozwoli mu odejść. „Na niego liczę”

2026-01-03 11:08:33; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Leszek Ojrzyński nie pozwoli mu odejść. „Na niego liczę” Fot. Tomasz Folta / PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Weszlo.com

Zimą szeregi Zagłębia Lubin może opuścić jeszcze trzech zawodników. Wiemy już, że wśród nich nie znajdzie się Mateusz Grzybek. Odejście 29-letniego piłkarza w rozmowie z Weszlo.com wykluczył trener Leszek Ojrzyński.

Zagłębie Lubin do tej pory poinformowało o odejściu jednego zawodnika. Jest nim Marek Mróz, który po wcześniejszym rozwiązaniu kontraktu zaliczył przeprowadzkę do pierwszoligowej Polonii Warszawa.

Drużynę z województwa dolnośląskiego zimą może opuścić jeszcze trzech zawodników. Jak przekazał Filip Trokielewicz z tygodnika „Piłka Nożna”, klub jest gotowy pożegnać między innymi Ludviga Fritzsona oraz Huberta Adamczyka.

Niektórzy w tym gronie mogli również wymieniać Mateusza Grzybka, ale wiemy już, że w lubińskim klubie nie ma tematu odejścia 29-latka. Mimo długiej przerwy spowodowanej kontuzją wciąż ma on szanse na grę.

Na temat Grzybka w rozmowie z Weszlo.com wypowiedział się trener Leszek Ojrzyński. 53-latek wykluczył rozstanie z prawym obrońcą w zimowym okresie.

- Nie, nie, nie. Na niego liczę! On jest po kontuzji, ale ma też wielki potencjał i to od niego będzie zależało, czy po tak poważnym urazie wróci do siebie - wyjaśnił doświadczony szkoleniowiec.

Grzybek do Zagłębia przeniósł się na początku 2023 roku, kiedy to sprowadzono go z Radomiaka Radom. Od tamtej pory rozegrał 60 spotkań w pierwszym zespole i zwieńczył je trzema golami oraz czterema asystami.

Bieżący sezon w jego wykonaniu to zaledwie jeden rozegrany mecz w Ekstraklasie i cztery występy w trzecioligowych rezerwach, okraszone asystą.

Cała rozmowa z trenerem Leszkiem Ojrzyńskim jest dostępna tutaj.