Liga Europy: Historyczny wyczyn Dudelange

Liga Europy: Historyczny wyczyn Dudelange
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

W pojedynku APOEL-u z F91 Dudelange górą okazali się ci drudzy. Luksemburczycy sprawili tym samym ogromną niespodziankę, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach fazy grupowej Ligi Europy.

Po raz pierwszy świat (a głównie polscy kibice) o mistrzu Luksemburga usłyszał przed rokiem, kiedy po przebrnięciu przez trzy rundy eliminacyjne, awansował on do fazy grupowej Ligi Europy, po drodze eliminując z rozgrywek warszawską Legię.  Już wtedy klub z Dudelange zapisał się w historii, gdyż przedtem żadnej innej ekipie z Luksemburga ta sztuka się nie udała. 

Wówczas skończyło się na jednym remisie i pięciu porażkach, co jednak nie zniszczyło marzeń luksemburskiej ekipy o historycznym zwycięstwie. W czwartek nastąpił ten dzień, w którym F91 Dudelange po raz pierwszy w swoich dziejach wygrało mecz w fazie grupowej Ligi Europy. W pokonanym polu Luksemburczycy zostawili cypryjski APOEL. W emocjonującym meczu padł wynik 4-3 na korzyść gości. 

Bramki dla drużyny zwycięskiej strzelali Danel Sinani (dwie), Antoine Bernier i Dominik Stolz. Ten ostatni w przeszłości łączony był z… Legią Warszawa.

Kolejnym rywalem mistrz Luksemburga w fazie grupowej Ligi Europy będzie azerski Qarabağ. Grupę natomiast uzupełnia zdecydowanie najmocniejsza w stawce hiszpańska Sevilla.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Transferowe podsumowanie czerwca. Koronawirus nie taki straszny Transferowe podsumowanie czerwca. Koronawirus nie taki straszny Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Rennes zbroi się przed Ligą Mistrzów. OFICJALNIE: Terrier pierwszym letnim transferem Rennes zbroi się przed Ligą Mistrzów. OFICJALNIE: Terrier pierwszym letnim transferem Upamecano jednak zostanie? RB Lipsk ma plan! Upamecano jednak zostanie? RB Lipsk ma plan! Glik coraz bliżej opuszczenia AS Monaco. Finalizacja transferu kwestią dni Glik coraz bliżej opuszczenia AS Monaco. Finalizacja transferu kwestią dni OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy