Liga Europy: Mecz Maccabi Hajfa - FK Željezničar odwołany

Liga Europy: Mecz Maccabi Hajfa - FK Željezničar odwołany fot. UEFA
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FK Željezničar

FK Željezničar poinformował, że jego wyjazdowy mecz pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy z Maccabi Hajfa nie odbędzie się w zaplanowanym terminie przez wykrycie pozytywnych przypadków koronawirusa w jego szeregach.

Wicemistrz Bośni i Hercegowiny udał się zgodnie z planem do Izraela na spotkanie pierwszej fazy eliminacyjnej wspomnianego europejskiego pucharu.

Drużyna FK Željezničar przeszła na miejscu badania na obecność koronawirusa i dziś otrzymała wyniki, które wykazały niestety wystąpienie pięciu pozytywnych przypadków.

W zaistniałej sytuacji Ministerstwo Zdrowia Izraela nie wydało zgody na rozegranie meczu przez zespół z Sarajewa z Maccabi Hajfa, które miało odbyć się 26 sierpnia o godzinie 19:00.

Klub czeka obecnie w hotelu na ostateczną decyzję UEFA w sprawie tego pojedynku i liczy na jego przeniesienie na inny termin, a nie ukaranie walkowerem.

Do tej pory w ten sposób z udziałem w Lidze Mistrzów przez koronawirusa pożegnały się już KF Dirta i Slovan Bratysława. Z kolei z Ligi Europy odpadła FC Prisztina.

FK Željezničar poinformował jednocześnie, że zakażone osoby zostały odizolowane od reszty zespołu, czują się dobrze i nie mają żadnych objawów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy