Liga Europy: Mecz Maccabi Hajfa - FK Željezničar odwołany

Liga Europy: Mecz Maccabi Hajfa - FK Željezničar odwołany fot. UEFA
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FK Željezničar

FK Željezničar poinformował, że jego wyjazdowy mecz pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy z Maccabi Hajfa nie odbędzie się w zaplanowanym terminie przez wykrycie pozytywnych przypadków koronawirusa w jego szeregach.

Wicemistrz Bośni i Hercegowiny udał się zgodnie z planem do Izraela na spotkanie pierwszej fazy eliminacyjnej wspomnianego europejskiego pucharu.

Drużyna FK Željezničar przeszła na miejscu badania na obecność koronawirusa i dziś otrzymała wyniki, które wykazały niestety wystąpienie pięciu pozytywnych przypadków.

W zaistniałej sytuacji Ministerstwo Zdrowia Izraela nie wydało zgody na rozegranie meczu przez zespół z Sarajewa z Maccabi Hajfa, które miało odbyć się 26 sierpnia o godzinie 19:00.

Klub czeka obecnie w hotelu na ostateczną decyzję UEFA w sprawie tego pojedynku i liczy na jego przeniesienie na inny termin, a nie ukaranie walkowerem.

Do tej pory w ten sposób z udziałem w Lidze Mistrzów przez koronawirusa pożegnały się już KF Dirta i Slovan Bratysława. Z kolei z Ligi Europy odpadła FC Prisztina.

FK Željezničar poinformował jednocześnie, że zakażone osoby zostały odizolowane od reszty zespołu, czują się dobrze i nie mają żadnych objawów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy