Liga Europy: Mecz Nõmme Kalju - Mura przełożony

Liga Europy: Mecz Nõmme Kalju - Mura przełożony
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: sport.delfi.ee

Potyczka w ramach pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy pomiędzy estońskim Nõmme Kalju a słoweńską Murą została przełożona ze względu na zakażenie zawodników koronawirusem.

W czwartek w ramach pierwszej rundy eliminacji do Ligi Europy naprzeciw siebie miały stanąć jedenastki Nõmme Kalju i Mury. Do spotkania jednak nie dojdzie, ponieważ w obu drużynach wykryto przypadki zakażenia koronawirusem.

Do sprawy odniósł się minister kultury Estonii. - Rząd wydał rozporządzenie, według którego, że ze względu na sytuację kryzysową starcie nie odbędzie się. W przypadku bliskich kontaktów, do jakich dochodzi na boisku, łatwo można się zarazić. Z tego względu nie mogliśmy wydać pozwolenia na grę - powiedział Tõnis Lukas do Delfi.

Na razie nie wiadomo, na kiedy zostanie przełożony mecz. W tej chwili decyzja leży wyłącznie w gestii UEFA. Trudno wykluczyć wariant z przyznaniem walkowera na korzyść drużyny przyjezdnej, która zdążyła już wrócić do ojczyzny.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Piłkarski Brexit, czyli utrudnienia w transferach do Premier League. 15 punktów do raju [OFICJALNIE] Piłkarski Brexit, czyli utrudnienia w transferach do Premier League. 15 punktów do raju [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy