Po losowaniu par Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, przyszła kolej na najmłodszy twór europejskiej unii piłkarskiej.
Jeśli do trzeciej rundy dobrną wszyscy przedstawiciele Ekstraklasy, Raków Częstochowa zagra z Rubinem Kazań, Pogoń Szczecin podejmie zwycięzcę pary CSKA Sofia - Liepāja, a Śląsk Wrocław będzie rywalizował z lepszym z pary Arda Kyrdżali - Hapoel Beer-Szewa.
Spotkania odbędą się 5 i 12 sierpnia.
Pary III rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy
Ścieżka mistrzowska
Dinamo Tbilisi (Gruzja) / Maccabi Haifa (Izrael) - HB Tórshavn (Wyspy Owcze) / Budućnost Podgorica (Czarnogóra)
Linfield (Irlandia Północan) / Borac Banja Luka (Bośnia i Hercegowina) - Szachcior Soligorsk (Białoruś) / Fola Esch (Luksemburg)
Shamrock Rovers (Irlandia) - Teuta (Albania) / Inter Club d'Escaldes (Andora)
Riga FC (Litwa) / Shkëndija (Macedonia Północna) - Folgore (Sab Marino) / Hibernians (Malta)
Prishtina (Kosowo) / Connah's Quay Nomads (Walia) - Valur (Islandia) / Bodø/Glimt (Norwegia)
Ścieżka ligowa
Grupa 1
Dinamo Batumi (Gruzja) / BATE Borysów (Białoruś) - Petrocub-Hincesti (Macedonia Północna) / Sivasspor (Turcja)
KuPS (Finlandia) / Worskła Połtwa (Ukraina) - Astana (Kazachstan) / Aris (Grecja)
Soczi (Rosja) / Keşla (Azerbejdżan) - Partizan (Serbia) / Dunajská Streda (Słowacja)
Ararat Erywań (Armenia) / Śląsk Wrocław (Polska) - Arda Kyrdżali (Bułgaria) / Hapoel Beer-Szewa (Izrael)
Grupa 2
Shkupi (Macedonia Północna) / Santa Clara (Portugalia) - Olimpija Lubliana (Słowenia) / Birkirkara (Malta)
Újpest (Węgry) / Vaduz (Lichtenstein) - Basel (Szwajcaria) / Partizani (Albania)
Kołos Kowaliwka (Ukraina) - FCSB (Rumunia) / Szachtior Karaganda (Kazachstan)
Elfsborg (Szwecja) / Milsami Orhei (Macedonia Północna) - Velež (Bośnia i Hercegowina) / AEK (Grecja)
Grupa 3
Paços de Ferreira (Portugalia) - Larne (Irlandia Północna) / AGF Aarhus (Dania)
FC Luzern (Szwajcaria) - Drita (Kosowo) / Feyenoord (Holandia)
RFS (Łotwa) / Puskás Akadémia (Węgry) - Gent (Belgia) / Vålerenga (Norwegia)
Hibernian (Szkocja) / Santa Coloma (Andora) - Gżira United (Malta) / Rijeka (Chorwacja)
Grupa 4
Austria Wiedeń (Austria) / Breidablik (Islandia) - Aberdeen (Szkocja) / BK Häcken (Szwecja)
Trabzonspor (Turcja) - Molde (Norwegia) / Servette (Szwacjaria)
Dudelange (Luksemburg) / Bohemians (Irlandia) - PAOK (Grecja)
Kauno Žalgiris (Litwa) / The New Saints (Walia) - Viktoria Pilzno (Czechy) / Dynamo Brześć (Białoruś)
Grupa 5
Sūduva (Litwa) / Raków Częstochowa (Polska) - Rubin Kazań (Rosja)
Łokomotiw Płowdiw (Bułgaria) / Slovácko (Czechy) - Kopenhaga (Dania) / Tarpieda-BiełAZ Żodzino (Białoruś)
Čukarički (Serbia) / Sumgait (Azerbejdżan) - Hammarby (Szwecja) / Maribor (Słowenia)
Hajduk Split (Chorwacja) / Toboł Kostanaj (Kazachstan) - Apollon Limassol (Cypr) / Žilina (Słowacja)
Grupa 6
CSKA Sofia (Bułgaria) / Liepāja (Łotwa) - Pogoń Szczecin (Polska) / Osijek (Chorwacja)
Panevezys (Litwa) / Vojvodina (Serbia) - LASK (Austria)
Limassol (Cypr) / Vllaznia (Albania) - Karabach Agdam (Azerbejdżan) / Aszdod (Izrael)
Spartak Trnawa (Słowacja) / Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (Rumunia) - Sutjeska (Czarnogóra) / Maccabi Tel Awiw (Izrael)
Grupa 7
Hafnarfjördur (Islandia) / Rosenborg (Norwegia) - Domžale (Słowenia) / Honka Espoo (Finlandia)
Universitatea Krajowa (Rumunia) / Laç (Albania) - Anderlecht (Belgia)
Vitesse (Holandia) - Dundalk (Irlandia) / Levadia Tallin (Estonia)