Liga Mistrzów: 35-letni sędzia Srdjan Jovanović dostał do poprowadzenia hit piątej kolejki [OFICJALNIE]

Liga Mistrzów: 35-letni sędzia Srdjan Jovanović dostał do poprowadzenia hit piątej kolejki [OFICJALNIE] fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA | Transfery.info

UEFA poinformowała, że arbitrem głównym hitu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Chelsea podejmie u siebie Juventus, będzie Srdjan Jovanović.

Serb sędzią został w 2011 roku, a cztery lata później znalazł się w gronie arbitrów FIFA. Upłynęło jednak jeszcze sporo czasu, nim powierzono mu mecz w Lidze Mistrzów.

Debiut 35-latka nastąpił zaledwie 26 miesięcy temu. Wówczas poprowadził on zawody, w których Ajax pokonał Lille 3:0. Rok później oglądaliśmy go w roli rozjemcy starcia z udziałem Realu Madryt i Szachtara Donieck (2:3).

Bieżące rozgrywki są dla Srdjana Jovanovicia na swój sposób wyjątkowe. Był bowiem wyznaczany do sędziowania już dwa razy (spotkania Borussia Dortmund - Sporting i Szachtar Donieck - Real Madryt), a teraz otrzymuje szansę ponownie.

UEFA uznała, że arbiter z Bałkanów jest gotów do udźwignięcia presji, jaka towarzyszy hitowemu spotkaniu najbardziej prestiżowych rozgrywek europejskich. Srdjan Jovanović we wtorek będzie towarzyszył piłkarzom na boisku podczas rywalizacji Chelsea z Juventusem (godzina 21:00).

Trzeba powiedzieć, ze decyzja jest wielce zaskakująca, biorąc pod uwagę niewielkie doświadczenie sędziego w Lidze Mistrzów.

Jeśli chodzi o inne rozgrywki, Serb w Lidze Europy poprowadził 12 meczów, a na swoim koncie ma on także sześć pojedynków w ramach UEFA Youth League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy