Liga Mistrzów: Bernardo Silva po pokonaniu Bayernu Monachium

Liga Mistrzów: Bernardo Silva po pokonaniu Bayernu Monachium fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Źródło: Polsat Sport Premium

Manchester City w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów rozbił Bayern Monachium 3:0. Przebieg zawodów skomentował autor jednego z trafień Bernardo Silva.

„Obywatele” byli wymieniani w roli faworyta i zdecydowanie stanęli na wysokości zadania. Podopieczni Pepa Guardioli zdominowali przeciwnika, wygrywając pewnie 3:0.

Bardzo ważnego gola w 70. minucie strzelił Bernardo Silva. To on tak naprawdę podciął Niemcom skrzydła.

Gdy zawody dobiegły końca, podkreślał on to, jak wymagającym rywalem był Bayern Monachium.

– W tych rozgrywkach, żeby wygrać, zawsze trzeba zagrać na najwyższym poziomie. Wiadomo, że Bayern jest świetny zespołowo i indywidualnie. W takiej sytuacji decydują detale. Jednym z nich był gol Rodriego w pierwszej połowie. W drugiej połowie zaważyły detale. Kiedy chcesz wygrać na takim poziomie, wszystko musi zagrać: twój bramkarz musi dobrze bronić, obrońcy przerywać akcje, napastnicy wykonywać swoją pracę – zauważył.

– Od zawsze jesteśmy mocni indywidualnie, dobrze zorganizowani. W ostatnich latach często nam czegoś brakowało, to były te detale. Dzisiaj zagrało wszystko – dodał.

Rewanż odbędzie się w następną środę. Areną zmagań będzie Allianz Arena.

W drugim dzisiejszym starciu Inter Mediolan pokonał Benficę 2:0.