Liga Mistrzów: Chelsea zmieni wykonawcę karnych?! Jorginho znowu się pomylił, jak nie on...

Liga Mistrzów: Chelsea zmieni wykonawcę karnych?! Jorginho znowu się pomylił, jak nie on... fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Jorginho nie wykorzystał jedenastki w starciu Chelsea z Krasnodarem (4:0) w Lidze Mistrzów. Dla reprezentanta Włoch był to już drugi zmarnowany rzut karny w tym sezonie, dlatego Frank Lampard jest gotów rozważyć zmianę wykonawcy tego stałego fragmentu gry w swoim zespole.

Defensywny pomocnik przyszedł do „The Blues” w lipcu 2018 roku z wyrobioną marką skutecznie egzekwującego rzuty karne zawodnika, dlatego Maurizio Sarri z miejsca uczynił go numerem jeden w swojej hierarchii przy podchodzeniu do tego stałego fragmentu gry. Ta sytuacja nie uległa zmianie także po jego zwolnieniu, ale niewykluczone, że wkrótce Frank Lampard postanowi powierzyć egzekwowanie jedenastek innemu piłkarzowi.

Szkoleniowiec ekipy z Londynu może zdecydować się na taki krok w związku z dwoma ostatnimi pudłami w wykonaniu Jorginho, który najpierw przegrał pojedynek z Alissonem w Premier League i teraz z Matwiejem Safonowem w Lidze Mistrzów.

- Jorginho miał niesamowicie dobry wskaźnik strzelania rzutów karnych w swojej karierze. Widzieliśmy to szczególnie w Chelsea. Mam jednak wrażenie, że kiedy bierzesz na siebie tyle jedenastek, mogą ci przydarzyć się okresy, w których przestrzelisz jednego, a czasami nawet dwa karne. Nie mam żadnego problemu ze stylem wykonywania przez niego jedenastek, ale wiem, że Timo Werner jest bardzo zdolny i gotowy do przejęcia na siebie ciężaru wykonywania karnych, co pokazał w tym meczu. Mamy też innych zawodników, którzy potrafią je egzekwować, także później porozmawiam z zawodnikami i zobaczymy, jakie decyzje podejmiemy - powiedział Frank Lampard po meczu z rosyjskim klubem, w którym to wspomniany reprezentant Niemiec zdobył jedną z bramek z rzutu karnego.

Dotychczasowy etatowy wykonawca tego stałego fragmentu gry w barwach Chelsea podchodził do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze od linii bramkowej aż dwunastokrotnie i dziesięć razy umieścił ją w siatce rywali.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy