Liga Mistrzów i Liga Europy z turniejami finałowymi od 2024 roku?!

Liga Mistrzów i Liga Europy z turniejami finałowymi od 2024 roku?!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Guardian

Niewykluczone, że od 2024 roku Ligę Mistrzów oraz Ligę Europy będą kończyły turnieje finałowe - pisze „The Guardian”.

W tym roku UEFA zorganizowała turnieje finałowe w europejskich pucharach z uwagi na pandemię koronawirusa. Chodziło o to, by jak najszybciej i bez żadnych zakłóceń rozegrać pozostałe mecze. Rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów zapadły w Lizbonie, a w Lidze Europy - na stadionach w Niemczech. W obu turniejach wzięło udział po osiem zespołów, które rywalizowały ze sobą w systemie pucharowym.

UEFA nie ukrywa, że format narzucony przez pandemię okazał się pełnym sukcesem. Złożyły się na to opinie klubów, nadawców, większości partnerów oraz kibiców.

- Dobrą zasadą jest, aby nigdy nie wykluczać czegoś, co okazuje się wartościowe lub ma potencjał. Wiemy, że jest wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę, takich jak ograniczenia kalendarzowe i organizacyjne, zaangażowanie fanów czy implikacje ekonomiczne, ale na pewno przestudiujemy ten format i jego możliwości podczas nadchodzących zebrań - przyznał Giorgio Marchetti, zastępca sekretarza generalnego UEFA.

Brytyjscy dziennikarze donoszą, że powrót turniejów finałowych jest bardzo możliwy. Najwcześniej dojdzie do tego jednak (planowo, bo nie wiadomo, co przyniesie nam wcześniej pandemia) w 2024 roku. Wynika to z obecnych kontraktów UEFA.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Düsseldorf Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Düsseldorf Real Madryt: Kadra na hitowy mecz z Sevillą. Zidane oszczędza na Ligę Mistrzów [OFICJALNIE] Real Madryt: Kadra na hitowy mecz z Sevillą. Zidane oszczędza na Ligę Mistrzów [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Siem de Jong wrócił na Stary Kontynent OFICJALNIE: Siem de Jong wrócił na Stary Kontynent Juventus znalazł się pod lupą prokuratury. Wszystko przez ustawiony egzamin Luisa Suáreza Juventus znalazł się pod lupą prokuratury. Wszystko przez ustawiony egzamin Luisa Suáreza Z zaplecza Ekstraklasy do Lazio? Włosi zabiegają o polski talent Z zaplecza Ekstraklasy do Lazio? Włosi zabiegają o polski talent Laurent Blanc nie ma zamiaru prowadzić profesjonalnego klubu. Już nigdy w swojej karierze Laurent Blanc nie ma zamiaru prowadzić profesjonalnego klubu. Już nigdy w swojej karierze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy