Liga Mistrzów i Liga Europy zawieszone. OFICJALNIE: Komunikat UEFA

Liga Mistrzów i Liga Europy zawieszone. OFICJALNIE: Komunikat UEFA fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: UEFA

UEFA poinformowała, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na Starym Kontynencie nie dojdzie do zaplanowanych na przyszły tydzień meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Nie dojdzie więc 17 i 18 marca w Lidze Mistrzów do spotkań: Bayern - Chelsea (3-0 w pierwszym meczu), Barcelona - Napoli (1-1), Manchester City - Real Madryt (2-1), Juventus - Lyon (0-1). Decyzja ta wydawała się i tak formalnością, gdyż mecze nie mogłyby być rozegrane ze względu na kwarantanny, w których przebywają drużyny Chelsea, Realu Madryt i Juventusu.

Odwołano też rewanże w 1/8 finału Ligi Europy (19 marca), a także ćwierćfinały UEFA Youth League (17 i 18 marca).

Przełożono również losowanie ćwierćfinałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy, pierwotnie zaplanowane na 20 marca.

Na razie nie ustalono nowych terminów, ani sposobu dalszego działania. UEFA w razie zmiany sytuacji ma wydawać kolejne komunikaty.

We wtorek dojdzie do wideokonferencji federacji zrzeszonych w ramach UEFA, gdzie powinno dojść do kolejnych ustaleń.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy