Liga Mistrzów: Juventus odrabia straty. Kylian Mbappé z dubletem[WIDEO]

Liga Mistrzów: Juventus odrabia straty. Kylian Mbappé z dubletem[WIDEO] fot. Rit Heize / Xinhua / PressFocus
Paweł Hanejko

Kylian Mbappé strzelił dwie bramki, a jego Paris Saint-Germain prowadzi z Juventusem 2-0 w ramach pierwszej kolejki Ligi Mistrzów.

Na Parc des Princes rozgrywane jest hitowe spotkanie w ramach pierwszej kolejki Ligi Mistrzów, a mierzą się w nim zespoły Paris Saint-Germain oraz Juventusu. Patrząc na dotychczasową dyspozycję obu tych ekip, faworytem przed rywalizacją wydawali się Francuzi.

Spełnili oni zresztą oczekiwania, bo od pierwszej minuty napierali na bramkę strzeżoną przez Mattię Perina i to przyniosło efekty już w piątej minucie tego meczu.

Znakomite podanie górą od Neymara otrzymał Kylian Mbappé. Francuz wykorzystał swoją nieprzeciętną szybkość i strzałem w dalszy róg bramki pokonał wspomnianego golkipera gości, radując tym samym zgromadzoną publikę.

Później przez jakiś czas do głosu doszli goście, a znakomitą sytuację miał Arkadiusz Milik. Polak popisał się dobrym strzałem głową, ale górą był w tej sytuacji Gianluigi Donnarumma.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i to porzekadło sprawdziło się tym razem. Kolejną składną akcję mistrzów Francji wykończył Mbappé i podwyższył na 2-0.

Po przerwie goście wzięli się za odrabianie strat. Piłkę w pole karne dośrodkował Filip Kostić, a tę głową do bramki skierował Weston McKennie.

Juventus złapał więc kontakt i z nadziejami może spoglądać na ostatni kwadrans tej rywalizacji. [stan na 76. minutę]