Liga Mistrzów: Mecz Manchester City - Real Madryt zagrożony? Wielka Brytania wprowadza obowiązkową kwarantannę!

Liga Mistrzów: Mecz Manchester City - Real Madryt zagrożony? Wielka Brytania wprowadza obowiązkową kwarantannę!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

Rząd Wielkiej Brytanii postanowił wprowadzić obowiązkową 14-dniową kwarantannę dla osób powracających do kraju z Hiszpanii w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w państwie z Półwyspu Iberyjskiego.

Koronawirus uprzykrza w dalszym ciągu życie mieszkańcom całego świata. Nie tak dawno w wielu europejskich krajach zanotowano znaczący spadek zakażeń, dlatego poszczególne państwa zdecydowały się nieco poluzować wprowadzone wcześniej restrykcje.

Na taki krok zdecydowała się między innymi Hiszpania. Niestety jej obywatele poczuli się nazbyt bezpiecznie, czego efektem jest wzrost liczby pozytywnych wyników testów na koronawirusa w takich miastach jak Barcelona, Madryt czy Saragossa.

Bardzo szybko na taki rozwój wypadków zareagowała Wielka Brytania, która w obawie przed drugą falą zakażeń na swoim terenie zdecydowała się wprowadzić od północy z soboty na niedzielę konieczność odbycia obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających na Wyspy z Hiszpanii.

Ta wiadomość jest dość niepokojąca dla Realu Madryt, który ma 7 sierpnia rozegrać rewanżowy pojedynek z Manchesterem City w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

UEFA monitoruje uważnie działania podjęte przez premiera Borisa Johnsona i w razie konieczności może nakazać obu zespołom rozegranie drugiego meczu w Portugalii - w Porto lub Guimarães - jeżeli rząd Wielkiej Brytanii nie zezwoli „Królewskim” na przylot do Anglii, aby stoczyć z „The Citizens” bój o awans do ćwierćfinału bez odbycia kwarantanny. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy