Liga Mistrzów: Półfinały zgodnie z planem [ESPN]

Liga Mistrzów: Półfinały zgodnie z planem [ESPN] fot. Ugis Riba / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN

UEFA nie wykluczy Realu Madryt, Chelsea i Manchesteru City z obecnej edycji Ligi Mistrzów - donosi ESPN.

O triumf w Champions League walczą już tylko cztery zespoły: Real Madryt, Chelsea, Manchester City oraz Paris Saint-Germain. W poniedziałek kilka źródeł sugerowało, że trzy pierwsze kluby mogą zostać pozbawione dalszych występów w Lidze Mistrzów. Wszystko z powodu tego, że są zaangażowane w projekt Superligi.

Aleksander Čeferin i cała UEFA potępia plan 12 klubów, które dążą do startu nowych rozgrywek. Europejska centrala piłkarska zagroziła już zawodnikom tych zespołów, że nie będą mogli występować w rozgrywkach organizowanych nie tylko przez nią, ale i przez FIFA.

Jesper Møller z Komitetu Wykonawczego UEFA przyznał z kolei, że spodziewa się, iż Real, Chelsea i MC jeszcze w tym tygodniu faktycznie zostaną wykluczone z Ligi Mistrzów. To samo spotkałoby wtedy zapewne półfinalistów Ligi Europy - Arsenal i Manchester United. Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi przez ESPN UEFA nie poczyni jednak takiego kroku. Wszystkie mecze odbędą się zgodnie z planem.

Władze Superligi już wcześniej były spokojne o taki scenariusz.

Półfinały Ligi Mistrzów:
PSG - Manchester City (28 kwietnia, 4 maja);
Real Madryt - Chelsea (27 kwietnia, 5 maja);

Półfinały Ligi Europy:
Villarreal - Arsenal (29 kwietnia, 6 maja);
Manchester United - Roma (29 kwietnia, 6 maja).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy