Liga Mistrzów: Robert Lewandowski z najszybszym hat-trickiem w historii rozgrywek fot. Ulrich Hufnagel/Xinhua/PressFocus
Źródło: MisterChip (Alexis) [Twitter]

Robert Lewandowski strzelił trzy gole, a jego Bayern Monachium pokonał Red Bull Salzburg w stosunku 7-1. Polak stał się tym samym autorem najszybszego hat-tricka w historii rozgrywek.

Pomimo tego, że Robert Lewandowski w sierpniu osiągnie swój 34. rok życia, to ciężko nie odnieść wrażenia, że jest on coraz lepszy w tym, co robi.

Kapitan „Biało-czerwonych” nie trafiał do siatki w trzech kolejnych meczach Bayernu Monachium, a media powoli zaczynały liczyć mu minuty bez strzelonej bramki. Pogłoski o śmierci jego niesamowitego instynktu strzeleckiego okazały się przed wczesne.

Napastnik trafił do bowiem do siatki we wtorkowy wieczór przy okazji meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Były zawodnik między innymi Lecha Poznań trafiał do siatki kolejno w 12., 21. i 23. minucie spotkania, co oznacza, że ustrzelił najszybszego hat-tricka w historii Ligi Mistrzów.

Wcześniej pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajmował Marco Simone. Zawodnik AC Milanu zdobycie trzech goli świętował w 24. minucie spotkania, a sytuacja miała miejsce 25 września 1996 roku w starciu przeciwko Rosenborgowi.

Ponadto Polak to dopiero trzeci zawodnik w historii, który w Lidze Mistrzów zgromadził co najmniej pięć hat-tricków. Więcej - po osiem, mają tylko Lionel Messi oraz Cristiano Ronaldo.

Robert Lewandowski będzie miał okazję poprawić swój dorobek w kwietniu, bo Bayern Monachium pokonał mistrza Austrii w stosunku 7-1 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.