Liga Mistrzów: Stambuł straci finał?! UEFA dyskutuje

Liga Mistrzów: Stambuł straci finał?! UEFA dyskutuje
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail | TMW | Marca

W UEFA trwają dyskusje na temat potencjalnego odebrania Stambułowi organizacji przyszłorocznego finału Ligi Mistrzów. Jest to wynik agresji tureckich wojsk na Kurdów.

Na Bliskim Wschodzie nieustannie toczą się walki, a konflikt zbrojny może mieć teraz duży wpływ na europejską piłkę nożną. Tureckie wojska zaatakowały syryjskich Kurdów, co odbiło się szerokim echem na arenie międzynarodowej, a w dalszej konsekwencji wywołało sporo dyskusji na temat finału Ligi Mistrzów w 2020 roku.

Ten ma zostać rozegrany na Stadionie Olimpijskim im. Atatürka w Stambule. Do tej pory wydawało się, że to świetna arena zmagań, bowiem pamięta legendarny już finał z 2005 roku, kiedy to Liverpool odrobił trzybramkową stratę do Milanu i wygrał po rzutach karnych. W związku z obecną sytuacją polityczną wiele się jednak zmieniło i między innymi włoski minister sportu apelował do UEFA, by poważnie rozważyć odebranie Turcji finału tak istotnych dla światowego sportu rozgrywek.

„Musimy się zastanowić czy to aby na pewno słuszne, by to Turcja organizowała finał w związku z poważnymi działaniami przeciwko kurdyjskiej ludności cywilnej. Musimy podjąć odważną decyzję, by pokazać po raz kolejny, że futbol to narzędzie pokoju” - napisał Vincenzo Spadafora do prezydenta UEFA, Aleksandra Čeferina.

Wiceprezydent UEFA, Michele Uva, potwierdził już, że Stambuł może czuć obawy przed potencjalnym odebraniem finału.

- Będziemy robić to, co do nas należy w ramach naszej autonomii oraz niezależności sportu. To oczywiste, że nie możemy zastąpić takich struktur jak ONZ, Unia Europejska, Stany Zjednoczone, jednostki dyplomatyczne, ambasadorów i innych instytucji politycznych - stwierdził w rozmowie z „Tuttomercatoweb”.

- To UEFA podejmie decyzję na podstawie ustaleń z Komitetem Wykonawczym oraz prezydentem.

Dodajmy, że podczas zakończonej przerwy reprezentacyjnej tureccy piłkarze wyrazili wsparcie dla swoich wojsk, wykonując cieszynki z wojskowym salutem.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy