Ligue 1: Lionel Messi w piątej minucie doliczonego czasu gry dał zwycięstwo PSG [WIDEO] fot. Eleven Sports
Źródło: Eleven Sports

Paris Saint-Germain rzutem na taśmę pokonało w niedzielę Lille w Ligue 1 4:3.

Spotkanie zespołów z czołówki ligi francuskiej pomiędzy Paris Saint-Germain a Lille rozpoczęło się od trafienia Kyliana Mbappé, który w 11. minucie odważnie wszedł między dwóch obrońców rywala i pokonał Lucasa Chevaliera. Kilka minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył Neymar. Brazylijczykowi podawał Vitinha.

Mimo słabego początku piłkarze Lille nie odpuścili. W 24. minucie straty strzałem głową zmniejszył Bafodé Diakité.

Na początku drugiej połowy fatalnie wyglądającej kontuzji nabawił się Neymar, którego stopa wygięła się w nienaturalny sposób. Napastnik musiał zostać zniesiony z boiska, a jego miejsce na murawie zajął Hugo Ekitike.

Już po tym z rzutu karnego do remisu doprowadził Jonathan David, a potem prowadzenie gościom dał Jonathan Bamba.

Gdy wydawało się, że Lille zwycięży, swojego drugiego gola strzelił Mbappé, a w piątej minucie doliczonego czasu gry wygraną PSG dał Lionel Messi. Argentyńczyk przymierzył z rzutu wolnego. Piłka przed wpadnięciem do siatki odbiła się jeszcze od słupka.

Paryżanie tym samym przerwali serię trzech meczów bez zwycięstwa. Wcześniej ponieśli oni porażki z Olympique'em Marsylia w Pucharze Francji (1:2), AS Monaco w lidze (1:3) oraz Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów (0:1).