Lille zainteresowane pomocnikiem z 2. Bundesligi

Lille zainteresowane pomocnikiem z 2. Bundesligi
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Max Bielefeld [Twitter] | Hamburger Abendblatt

Lille jest zainteresowane pozyskaniem pomocnika Hamburgera SV Amadou Onany - donosi Max Bielefeld.

Onana, wciąż nieznany szerokiej publiczności, może wkrótce liczyć na podbicie popularności wśród kibiców. Kapitan młodzieżowych reprezentacji Belgii, grający na co dzień w niemieckiej drugiej lidze w Hamburgu, może w najbliższych dniach wykonać głośny ruch transferowy, przenosząc się do Lille, niedawnych mistrzów Francji.

19-letni belgijski pomocnik, objawienie poprzedniego sezonu w HSV, nie powinien długo pozostać w Niemczech. 25 występów Onany wystarczyło, aby przyciągnąć uwagę różnych francuskich klubów, w tym LOSC. Jak podaje „Hamburger Abendblatt“, Belg jest chętny, by dołączyć do „Les Dogues“.

Nie jest tajemnicą, że Onana dokonałby wielkiego skoku z niemieckiej drugiej ligi do Ligue 1, a także do występów w Lidze Mistrzów. Dziennikarze przewidują, że Onana nie opuści swojego obecnego klubu za mniej niż osiem milionów euro.

Mierzący 180 centymetrów piłkarz wpadł w oko trenerowi młodzieżowej reprezentacji Belgii, Jacky'emu Mathijssenowi. Ten uczynił go kapitanem podczas swojego pierwszego meczu (zwycięstwo 3:1 w Kazachstanie w czerwcu ubiegłego roku). W odpowiedzi Onana zdobył drugą bramkę dla Belgii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy