Linetty częścią ambitnego projektu Torino?!

Linetty częścią ambitnego projektu Torino?! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio

Jak donosi Gianluca Di Marzio, Torino dąży do zbudowania solidnej kadry na przyszły sezon. W ramach tej operacji do zespołu miałoby przybyć czterech nowych zawodników - w tym Karol Linetty, a posadę szkoleniowca objąłby Marco Giampaolo.

„Granata” na kolejkę przed końcem rozgrywek Serie A ma na swoim koncie 39 punktów i jest już pewna utrzymania we włoskiej ekstraklasie. Biorąc to pod uwagę, jej władze mogą teraz w pełni skupić się na planowaniu wzmocnień.

Według Di Marzio klub wyznaczył cztery priorytety transferowe, a są to Patrik Schick, Joachim Andersen, Nicola Murru oraz Karol Linetty. Jednocześnie włoski dziennikarz podaje, że wszystkie nazwiska łączy osoba Marco Giampaolo, który prowadził tych zawodników podczas swojej pracy w Sampdorii.

52-latek najprawdopodobniej przejmie stery na Stadio Olimpico di Torino. Niewykluczone, że wkrótce potem będziemy świadkami wielkiej ofensywny transferowej ze strony „Toro”.

Wracając do Polaka, to nie pierwszy raz, kiedy łączy się go ze zmianą pracodawcy wewnątrz pierwszego szczebla rozgrywek we Włoszech. Wcześniej środkowym pomocnikiem zainteresowało się bowiem Cagliari Calcio, jednak z uwagi na przewidywany powrót Giampaolo na ławkę, wydaje się, że większe szanse na jego angaż ma Torino.

Dorobek 23-krotnego reprezentanta „Biało-Czerwonych” z kampanii 2019/2020 to 29 spotkań, cztery gole i trzy asysty. Umowa gracza związanego z genueńczykami od 2016 roku wygasa już za 12 miesięcy, co także jest nie bez znaczenia w kontekście ewentualnej przeprowadzki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań: Transfer Radosława Murawskiego latem Lech Poznań: Transfer Radosława Murawskiego latem EURO 2020: Komunikat UEFA w sprawie Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] EURO 2020: Komunikat UEFA w sprawie Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Konrad Wrzesiński z atrakcyjną ofertą od Al-Merreikh Konrad Wrzesiński z atrakcyjną ofertą od Al-Merreikh Wisła Kraków: Tim Hall może trafić do uczestnika Ligi Europy Wisła Kraków: Tim Hall może trafić do uczestnika Ligi Europy Max Meyer wrócił do Bundesligi po nieudanej przygodzie z Premier League [OFICJALNIE] Max Meyer wrócił do Bundesligi po nieudanej przygodzie z Premier League [OFICJALNIE] Buffon do 44. roku życia w Juventusie?! Buffon do 44. roku życia w Juventusie?! OFICJALNIE: Kagawa wraca do gry po kilku miesiącach przerwy OFICJALNIE: Kagawa wraca do gry po kilku miesiącach przerwy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy