Linetty częścią ambitnego projektu Torino?!

Linetty częścią ambitnego projektu Torino?! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio

Jak donosi Gianluca Di Marzio, Torino dąży do zbudowania solidnej kadry na przyszły sezon. W ramach tej operacji do zespołu miałoby przybyć czterech nowych zawodników - w tym Karol Linetty, a posadę szkoleniowca objąłby Marco Giampaolo.

„Granata” na kolejkę przed końcem rozgrywek Serie A ma na swoim koncie 39 punktów i jest już pewna utrzymania we włoskiej ekstraklasie. Biorąc to pod uwagę, jej władze mogą teraz w pełni skupić się na planowaniu wzmocnień.

Według Di Marzio klub wyznaczył cztery priorytety transferowe, a są to Patrik Schick, Joachim Andersen, Nicola Murru oraz Karol Linetty. Jednocześnie włoski dziennikarz podaje, że wszystkie nazwiska łączy osoba Marco Giampaolo, który prowadził tych zawodników podczas swojej pracy w Sampdorii.

52-latek najprawdopodobniej przejmie stery na Stadio Olimpico di Torino. Niewykluczone, że wkrótce potem będziemy świadkami wielkiej ofensywny transferowej ze strony „Toro”.

Wracając do Polaka, to nie pierwszy raz, kiedy łączy się go ze zmianą pracodawcy wewnątrz pierwszego szczebla rozgrywek we Włoszech. Wcześniej środkowym pomocnikiem zainteresowało się bowiem Cagliari Calcio, jednak z uwagi na przewidywany powrót Giampaolo na ławkę, wydaje się, że większe szanse na jego angaż ma Torino.

Dorobek 23-krotnego reprezentanta „Biało-Czerwonych” z kampanii 2019/2020 to 29 spotkań, cztery gole i trzy asysty. Umowa gracza związanego z genueńczykami od 2016 roku wygasa już za 12 miesięcy, co także jest nie bez znaczenia w kontekście ewentualnej przeprowadzki.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy