Linetty może zmienić klub wewnątrz Serie A

Linetty może zmienić klub wewnątrz Serie A fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Tomasz Włodarczyk I Meczyki.pl

Tomasz Włodarczyk podaje na łamach portalu Meczyki.pl, że Karol Linetty może trafić do Cagliari.

25-letni pomocnik od 2016 roku reprezentuje barwy Sampdorii. Łącznie zanotował w jej koszulce już 129 występów. W kończącym się sezonie wybiegał na murawy Serie A 25 razy. Zdobył cztery bramki i zaliczył trzy asysty. Kilka kolejek polski zawodnik stracił z powodu problemów zdrowotnych.

Kontrakt Linettego z Sampdorią jest ważny tylko do 30 czerwca 2021 roku. Niewykluczone, że zostanie przedłużony. Jeśli jednak tak się nie stanie, pomocnik może zmienić klub już tego lata.

Zdaniem Włodarczyka Cagliari jest w pełni zdecydowane na jego transfer. Obecnie najwięcej zależy od samego zawodnika oraz Sampdorii. Cagliari proponuje Linettemu lepsze warunki od tych, które ma w Genui. Jeśli władze jego aktualnego klubu będą chciały kontynuować z nim współpracę, muszą zaproponować mu więcej niż ma obecnie.

Koszt ewentualnego transferu Polaka może wynieść około 10 milionów euro.

Cagliari zajmuje trzynaste miejsce w tabeli Serie A. Znajduje się w niej tuż nad Sampdorią. Barwy ekipy z Sardynii reprezentuje już jeden Polak - Sebastian Walukiewicz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy