Lionel Messi ponownie na ustach całego świata. Wyprzedził Cristiano Ronaldo

Lionel Messi ponownie na ustach całego świata. Wyprzedził Cristiano Ronaldo fot. Victor Velter / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info

Lionel Messi przypieczętował z Paris Saint-Germain mistrzostwo Francji w meczu z RC Strasbourg. Argentyńczyk ma trzy powody do radości, gdyż oprócz tytułu pobił imponujący rekord.

Paris Saint-Germain wykonało plan minimum i w meczu z RC Strasbourg sięgnęło po punkt. Remis wystarczył, by stołeczna drużyna cieszyła się z jedenastego mistrzostwa kraju.

Strzelanie tego wieczoru na obiekcie w urodziwej Alzacji rozpoczął Lionel Messi, który wykorzystał świetne podanie Kyliana Mbappé i zanotował tym samym 16. trafienie w bieżącej kampanii Ligue 1 - dla niego prawdopodobnie ostatniej, gdyż ten nie zamierza pozostać na Parc des Princes.

Argentyńczyk powie Paryżowi „au revoir” w wielkim stylu, gdyż to właśnie w trykocie PSG sięgnął po imponujący rekord.

Zdobyte właśnie mistrzostwo Francji jest dla 35-latka 43. pucharem w karierze, dzięki czemu znajduje się już o krok od wyrównania wyczynu Daniego Alvesa - 44 tytuły, który jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii.

Siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki stał się za to najskuteczniejszym strzelcem w pięciu topowych europejskich ligach, mając na koncie 496 goli. Wyprzedził zatem rywala w wielu rankingach, czyli Cristiano Ronaldo. Jak wiadomo, bilans Portugalczyka od kilku miesięcy stoi w miejscu, gdyż ten gra w saudyjskim Al-Nassr.

Lionel Messi pożegna się prawdopodobnie ze stolicą Francji 3 czerwca, gdy PSG zmierzy się w Parku Książąt Clermont Foot 63 Mateusza Wieteski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy