Lista coraz krótsza. Oto główny kandydat na nowego trenera PSG

Lista coraz krótsza. Oto główny kandydat na nowego trenera PSG fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Paris United

Zgodnie z doniesieniami Paris United numerem jeden dla włodarzy Paris Saint-Germain wśród kandydatów na nowego trenera zespołu ze stolicy Francji jest Luis Enrique.

Były opiekun Barcelony był łączony z liderem Ligue 1 już wcześniej. 47-latek znajdował się na krótkiej liście głównych celów PSG razem m.in. z Antonio Conte, który obecnie jest odpowiedzialny za wyniki Chelsea. W ostatnich dniach działacze paryskiego klubu spotkali się nawet z przedstawicielami włoskiego szkoleniowca. Jak czytamy, rozmowy przebiegły w miłej atmosferze. W tym momencie włodarzom PSG zależy jednak o wiele bardziej na nawiązaniu współpracy z Enrique.

Paris United podaje, że spory wpływ ma na to podejście do całej sprawy największej gwiazdy PSG, Neymara. W przeszłości 26-latek współpracował z Enrique w Barcelonie i preferuje on właśnie jego kandydaturę.

PSG jest oczywiście w stanie spełnić oczekiwania finansowe Enrique. Kluczowe w całej sprawie będzie to, czy podjąć się nowego wyzwania właśnie w Paryżu będzie chciał sam szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie pojawiało się sporo informacji na temat tego, że mógłby on zostać następcą... Conte w Chelsea.  

Enrique pozostaje bezrobotny od zeszłego roku. Wcześniej sięgnął z Barceloną m.in. po dwa mistrzostwa i trzy Puchary Hiszpanii, a także triumf w Lidze Mistrzów.  

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy