Lista kandydatów na trenera Śląska. Opcja zagraniczna!

Lista kandydatów na trenera Śląska. Opcja zagraniczna!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Przedstawiciele Śląska Wrocław zamierzają przed rozpoczęciem przygotowań do drugiej części sezonu podpisać kontrakt z nowym szkoleniowcem.

Klub z województwa dolnośląskiego poinformował, że Tadeusz Pawłowski nie będzie już pełnił funkcji trenera pierwszego zespołu i tymczasowo jego obowiązki przejmie Paweł Barylski, który poprowadzi drużynę w dwóch ostatnich spotkaniach ligowych w tym roku przeciwko Koronie Kielce i Pogoni Szczecin (więcej - TUTAJ).

Właściciele Śląska planują przed końcem roku ogłosić nazwisko nowego szkoleniowca i wiele na to wskazuje, że będzie nim obcokrajowiec.

Według informacji przekazanych przez „WP SportoweFakty”, przedstawiciele wrocławskiego klubu byli bardzo bliscy nawiązania współpracy z Gertjanem Verbeekiem. Holender, który w przeszłości odpowiadał za wyniki osiągane przez takie zespoły jak 1. FC Nürnberg, Heerenveen, AZ czy Feyenoord był zainteresowany możliwością pracy w Ekstraklasie, ale oczekiwał 200 tysięcy euro za sezon i te zaporowe warunki nie zdecydowali się przystać w polskiej drużynie.

Ekipa z województwa dolnośląskiego w drugiej kolejności chciała związać się z Vítězslavem Lavičką, ale wiele na to wskazuje, że spóźniła się z ofertą, ponieważ Czech ma wkrótce zostać przedstawiony jako nowy szkoleniowiec Zagłębia Lubin.

Śląsk po dwóch fiaskach rozmów z zagranicznymi trenerami nie zdecydował się na powrót na krajowe podwórko i podjął jeszcze próbę rozmów z Romanem Pivarnikiem.

51-latek pozostaje obecnie bez klubu, ale w przeszłości dał się poznać z dobrej strony za sprawą dobrych wyników osiąganych w niezbyt bogatych czeskich zespołach.

Wystarczy wspomnieć, że wprowadził do tamtejszej elity Vysocinę Jihlava i później sięgnął po Superpuchar z Sigmą Ołomuniec oraz ustabilizował pozycję Bohemians Praga w gronie najlepszych drużyn w kraju. W nagrodę otrzymał propozycję pracy w Viktorii Pilzno i od tego momentu nie wiodło mu się już tak dobrze i w kolejnych zespołach nie osiągał wyników na miarę oczekiwań.

Jeżeli przedstawicielom drużyny z Wrocławia nie uda się porozumieć ze Słowakiem, to wówczas mogą oni rozpocząć negocjacje z Leszkiem Ojrzyńskimi.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy