Liverpool: Klopp potwierdza problem Oxlade'a-Chamberlaina. „Też miałem tę kontuzję, trochę to zajęło...”

Liverpool: Klopp potwierdza problem Oxlade'a-Chamberlaina. „Też miałem tę kontuzję, trochę to zajęło...”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Telegraph

Alex Olex-Chamberlain doznał kontuzji więzadła w kostce. Menedżer Liverpoolu, Jürgen Klopp, przyznał, że powrót do gry może trochę potrwać.

Przeprowadzka na Anfield miała być dla Anglika nowym startem, ale kontuzje szybko stanęły na drodze skrzydłowego. Gracz zerwał więzadła krzyżowe, a leczenie urazu zajęło wiele miesięcy, a i później nie omijały go kontuzje. Obecny sezon był pod tym względem lepszy, ale i teraz nie udało się uniknąć kłopotów.

Oxlade-Chamberlain doznał kontuzji kostki w meczu finałowym Klubowych Mistrzostw Świata. Zawodnik robił co mógł, by pozostać w grze, ale ból dawał o sobie znać i ostatecznie zdecydowano się na zmianę. Teraz Jürgen Klopp potwierdził obawy i wyjawił, że Anglik uszkodził więzadło.

- Jeśli chodzi o Oxlade'a, spodziewaliśmy się urazu kostki. Jedno z trzech więzadeł uległo uszkodzeniu, zobaczymy, jak szybko uda mu się wrócić do zdrowia - stwierdził niemiecki szkoleniowiec w rozmowie z dziennikarzami.

- Sam kiedyś miałem podobną kontuzję, co prawda było to wiele lat temu, ale wyleczenie jej trochę zajęło. Może tym razem będzie szybciej, ale to dopiero zobaczymy. Teraz na pewno nie będzie grał. Z pewnością nie zagra już w tym roku i musimy się na to szybko nastawić.

Menedżer nie wyjawił, do kiedy pauzować będzie 26-latek. Na ten moment sztab medyczny „The Reds” stara się na bieżąco oceniać sytuację i nie przewiduje konkretnego terminu. Leczenie tego typu kontuzji zazwyczaj zajmuje jednak około sześciu tygodni.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy