Liverpool: Lallana opuści Premier League? Zabiega o niego potentat z Serie A

Liverpool: Lallana opuści Premier League? Zabiega o niego potentat z Serie A fot. Adam Lallana I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolò Schira

Lazio dołączyło do Leicester City w kwestii zainteresowania usługami Adama Lallany - uważa Nicolò Schira.

Doświadczony pomocnik jest ważnym elementem w układance Jürgena Kloppa, ale z uwagi na bardzo dużą konkurencję panującą w zespole nie może liczyć na regularną grę w barwach Liverpoolu.

Z tego też powodu ma nie przejawiać chęci do kontynuowania swojej kariery na Anfield i dlatego może opuścić szeregi aktualnego lidera Premier League po zakończeniu obecnego sezonu, kiedy to wygaśnięciu ulegnie jego obowiązujący kontrakt.

Co prawda przedstawiciele „The Reds” mają możliwość przedłużenia współpracy z 31-latkiem o kolejnej dwanaście miesięcy, ale przynajmniej na obecną chwilę nic nie wskazuje na to, aby chcieli skorzystać z przysługującego im prawa.

Z takiego obrotu sprawy mają cieszyć się właściciele Leicester City, gdzie wielkim zwolennikiem sprowadzenie doświadczonego pomocnika na zasadzie wolnego transferu jest Brendan Rodgers, który swego czasu sprowadził ofensywnego gracza do Liverpoolu z Southampton i teraz z chęcią nawiązałby z nim ponownie współpracę.

„Lisy” muszą jednak przygotować się na walkę o względy Adama Lallany, ponieważ poza kilkoma angielskimi drużynami chęć jego zakontraktowania przejawia także Lazio.

Klub z Włoch zaczyna już myśleć powoli o kolejnym sezonie, w którym przyjdzie mu najprawdopodobniej rywalizować w fazie grupowej Ligi Mistrzów i dlatego potrzebuje większej liczby wartościowych graczy w kadrze.

Właściciele „Biancocelesti” postrzegają możliwość pozyskania angielskiego pomocnika na zasadzie wolnego transferu za bardzo atrakcyjną i wkrótce mogą rozpocząć rozmowy z jego przedstawicielami w kwestii ewentualnej przeprowadzki do ekipy z Serie A, do której trafiło w przeszłości już kilku innych graczy Liverpoolu tacy jak Bobby Adekanye, Lucas Leiva czy Luis Alberto.

31-latek wystąpił w 19 spotkaniach w tym sezonie i strzelił w nich jedną bramkę oraz zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy