Liverpool wybrał nowego trenera?! Na stole trzyletni kontrakt

Liverpool wybrał nowego trenera?! Na stole trzyletni kontrakt fot. nelo2309 / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Pedro Sepúlveda

Liverpool jest coraz zakontraktowania nowego trenera. O krok od przenosin na Anfield znajduje się Rúben Amorim, który otrzymał propozycję kontraktu - donosi Pedro Sepúlveda.

Liverpool od stycznia rozgląda się za nowym trenerem po tym, jak rezygnację ogłosił Jürgen Klopp. Decyzja Niemca była dla władz klubu szokiem, dlatego od razu zaczęto poszukiwać odpowiedniego następcę.

W tym kontekście padało przede wszystkim nazwisko Xabiego Alonso. Nie jest tajemnicą, że po dobrym okresie w Bayerze Leverkusen, zwieńczonym prawdopodobnie mistrzostwem Niemiec, Hiszpan wydawał się idealnym rozwiązaniem.

To się jednak nie wydarzy, ponieważ były piłkarz Liverpoolu podjął decyzję o pozostaniu w Bundeslidze.

Na Anfield trafi zatem ktoś inny i teraz na pole position wyścigu znajduje się Rúben Amorim. Jak informuje Pedro Sepúlveda, doszło do rozmów pomiędzy działaczami angielskiego klubu a otoczeniem trenera.

Trener Sportingu ma teraz na stole propozycję kontraktu do 30 czerwca 2027 roku.

Warunki finansowe są już praktycznie ustalone, a finałowe negocjacje przebiegają pozytywnie. Wiele jest zatem przesłanek ku temu, że to właśnie Rúben Amorim obejmie Liverpool.

Jeśli nic się nie zmieni, to Anglicy zapłacą za niego klubowi z Lizbony blisko 10 milionów euro. Tyle stanowi bowiem klauzula zawarta w kontrakcie.

39-latek prowadzi Sporting od marca 2020 roku. Na swoim koncie ma między innymi mistrzostwo Portugalii oraz trzy puchary ligi portugalskiej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Giorgi Mamardaszwili jedną nogą w Premier League. Rok temu mógł trafić do giganta Giorgi Mamardaszwili jedną nogą w Premier League. Rok temu mógł trafić do giganta „Wtedy powrót do ŁKS-u będzie moim marzeniem”. Marcin Matysiak wyjaśnił, dlaczego wolał odejść „Wtedy powrót do ŁKS-u będzie moim marzeniem”. Marcin Matysiak wyjaśnił, dlaczego wolał odejść OFICJALNIE: Sylvinho i Pablo Zabaleta z albańskim obywatelstwem OFICJALNIE: Sylvinho i Pablo Zabaleta z albańskim obywatelstwem OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy