Liverpool zameldował wykonanie zadania. Powtórka finału Pucharu Ligi Angielskiej sprzed dwóch lat stała się faktem

2024-01-24 23:01:13; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Liverpool zameldował wykonanie zadania. Powtórka finału Pucharu Ligi Angielskiej sprzed dwóch lat stała się faktem Fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Liverpool zremisował na wyjeździe z Fulham (1:1) w rewanżowym meczu Pucharu Ligi Angielskiej, co wystarczyło do znalezienia się w finale, w którym zmierzy się z Chelsea.

„The Reds” przed dwoma tygodniami zapewnili sobie skromną zaliczkę w postaci jednobramkowego zwycięstwa nad „The Cottagers”. Do drugiej potyczki w zachodnim Londynie podopieczni Jürgena Kloppa przystępowali więc z większym spokojem i nastawieniem na kontrolę przebiegu spotkania.

Wszystko szło zgodnie z planem. Luís Diaz był tym piłkarzem, który zapewnił jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa przyjezdnym. W 11. minucie wpakował piłkę do siatki po asyście jednego z największych objawień akademii klubu, Jarella Quansaha.

Droga do przypieczętowania awansu nie była jednak usłana różami. W drugiej odsłonie gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą Issy Diopa, którego bardzo dobrym serwisem z lewej strony boiska obsłużył Harry Wilson.

Później zabrakło niewiele, aby wywalczyć dogrywkę. Futbolówki niemal do pustej bramki z ostrego kąta nie posłał jednak Andreas Pereira, a Wilson także spróbował zaskoczyć golkipera Liverpoolu uderzeniem z dystansu, lecz skończyło się tylko na jęku zawodu.

Tym samym ekipa z Anfield 25 lutego na Wembley o Puchar Ligi Angielskiej zmierzy się z Chelsea, która zademonstrowała swoją siłę dzień wcześniej, gromiąc Middlesbrough aż 6:1.

Identyczna para stanęła naprzeciw siebie przed dwoma laty. Wówczas po regulaminowym czasie i dodatkowych 30 minutach padł bezbramkowy remis. Po konkursie rzutów karnych trofeów w górę wznieśli „Czerwoni”.