Liverpool zarzuca sieci na Timo Wernera. Letni transfer coraz bardziej prawdopodobny

Liverpool zarzuca sieci na Timo Wernera. Letni transfer coraz bardziej prawdopodobny fot. Bundesliga.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Bild

Liverpool zamierza podjąć próbę sprowadzenia Timo Wernera po zakończeniu trwających rozgrywek.

Reprezentant Niemiec wzbudza już od dłuższego czasu zainteresowanie ze strony Jürgena Kloppa, który bardzo wysoko ceni sobie umiejętności prezentowane przez swojego rodaka i widzi w nim wartościowe wzmocnienie prowadzonego przez siebie Liverpoolu.

Przedstawiciele „The Reds” kontaktowali się z władzami RB Lipsk już ostatniego lata w kwestii dostępności blisko 24-letniego zawodnika, ale wówczas nie nie zdołali porozumieć się z popularnymi „Bykami”.

Ekipa z Anfield nie zraziła się w żadnym stopniu tym niepowodzeniem i zamierza w niedalekim czasie podjąć stosowne kroki, które mają zapewnić jej pozyskanie  zawodnika przed startem kolejnego sezonu.

Drużyna z Premier League musi się jednak liczyć z tym, że może zostać zmuszona do wyłożenia 60 milionów euro na zakontraktowanie ofensywnego piłkarza, ponieważ taką sumę odstępnego ma on zapisaną w swojej obowiązującej umowie, która została zawarta pod koniec sierpnia ubiegłego roku.

Timo Werner miałby początkowo walczyć o miejsce w wyjściowym składzie Liverpoolu z Roberto Firmino, a później docelowo wskoczyć na stałe na pozycję zajmowaną przez brazylijskiego napastnika.

Reprezentant Niemiec strzelił 25 bramek oraz zanotował 10 asyst w dotychczas 30 rozegranych meczach dla RB Lipsk.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy