Lockdown na Słowacji, nowe obostrzenia w Czechach. Wraca futbol bez kibiców

Lockdown na Słowacji, nowe obostrzenia w Czechach. Wraca futbol bez kibiców fot. Shutterstock
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Transfery.info

Rządy sąsiadujących z Polską państw wprowadzają coraz bardziej restrykcyjne obostrzenia w związku z szybko rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19. Na Słowacji stadiony zostaną całkowicie zamknięte dla kibiców.

Czechy i Słowacja plasują się w światowej czołówce pod względem liczby zakażeń na jednego mieszkańca i tempa wzrostu liczby zakażonych. W związku z tym pierwszy z tych krajów wprowadził stan wyjątkowy, a drugi lockdwon. Obostrzenia dotyczą też imprez sportowych, a więc także meczów piłkarskich.

W Czechach od piątku od godziny 18:00 na stadion wejść będzie mogło maksymalnie 1000 osób. Każda z nich musi być zaszczepiona lub mieć status ozdrowieńca. Przypomina to więc zasadę 2G, która obowiązuje na większości obiektów klubów Bundesligi. Czwartkowe mecze Ligi Konferencji, w których Slavia podejmuje Feyenoord, a Jablonec mierzy się z AZ, odbywają się jeszcze przy większej publiczności (choć mistrzowie kraju i tak sami znacząco ograniczyli liczbę wejściówek dopuszczonych do sprzedaży).

Jeszcze bardziej surowy okazał się sanepid na Słowacji. W tym kraju przerwane zostały wszystkie sportowe rozgrywki poza dwoma najwyższymi ligami hokeja i piłki nożnej i najwyższymi ligami kilku innych dyscyplin. Obowiązkowe jest testowanie wszystkich członków sztabów i zawodników, a co najważniejsze, wydarzenia muszą się odbywać bez udziału publiczności. 

Ucierpiał na tym przede wszystkim Slovan Bratysława, który swój bezpośredni mecz o wyjście z grupy Ligi Konferencji z PAOK-em Saloniki reklamował jako „Mecz roku”. Ostatecznie z trybun stadionu w stolicy będzie mogło go na drodze wyjątku obejrzeć zaledwie dwustu fanów. Dopuszczenia sprzedaży takiej liczby biletów wymagały przepisy UEFA. Europejskiej federacji dodatkowo przypadły w udziale 62 z nich, a dziesięć musiało zostać przeznaczone dla gości z Grecji. 

Lockdown na Słowacji potrwa dwa tygodnie. Nowe obostrzenia w Czechach przewidziano na okres trzydziestu dni. Ostatnio o zamknięciu stadionów dla kibiców zdecydowała też Saksonia. W innym niemieckim landzie - Bawarii - dopuszcza się zapełnienie obiektu w 25 procentach.

Więcej na temat: Czechy Słowacja Koronawirus

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy... Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy