Lokomotiw Moskwa zdecydowany na wykup João Mário

Lokomotiw Moskwa zdecydowany na wykup João Mário fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira | Sempreinter.com

Włoskie media podają, że już w styczniu Lokomotiw Moskwa może aktywować opcję transferu definitywnego João Mário. Jeśli do tego dojdzie, będziemy świadkami największej transakcji w historii ekipy ze stolicy Rosji.

Kiedy „Kolejarze” potwierdzili wypożyczenie portugalskiego pomocnika z Interu Mediolan, nie brakowało sceptycznych głosów w tej sprawie. 26-latek miał bowiem za sobą dwa przeciętne sezony, przez co władze „Nerazzurrich” zaczęły powoli żałować 40 milionów wydanych na jego angaż w 2016 roku.

Ostatnie miesiące pokazują jednak, że Rosjanie zdecydowali się na znakomitych ruch. João Mário od razu wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie najlepszej ekipy poprzedniego sezonu w Priemjer Lidze, a na ten moment może pochwalić się bilansem gola oraz czterech asyst w 12 rozegranych meczach.

I chociaż chwilowo przechodzi on rekonwalescencję po złamanym palcu u nogi, sternicy Lokomotiwu już zaplanowali rozmowy z jego agentem w sprawie przedłużenia współpracy. To może nam zwiastować decyzję o wcześniejszym wykupie mistrza Europy z 2016 roku.

Przypomnijmy, że moskwianie zapewnili sobie opcję transferu definitywnego za 18 milionów euro. Gdyby zatem doszło do realizacji transakcji o tej wartości, „Kolejarze” pobiliby w ten sposób swój dotychczasowy rekord, jakim jest 15 milionów euro wydane na angaż Moubaraka Boussoufy w 2013 roku. Drugie miejsce pod tym względem zajmuje Grzegorz Krychowiak, który kosztował Rosjan o trzy miliony mniej.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy