Lokomotiw Moskwa zdecydowany na wykup João Mário

Lokomotiw Moskwa zdecydowany na wykup João Mário fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira | Sempreinter.com

Włoskie media podają, że już w styczniu Lokomotiw Moskwa może aktywować opcję transferu definitywnego João Mário. Jeśli do tego dojdzie, będziemy świadkami największej transakcji w historii ekipy ze stolicy Rosji.

Kiedy „Kolejarze” potwierdzili wypożyczenie portugalskiego pomocnika z Interu Mediolan, nie brakowało sceptycznych głosów w tej sprawie. 26-latek miał bowiem za sobą dwa przeciętne sezony, przez co władze „Nerazzurrich” zaczęły powoli żałować 40 milionów wydanych na jego angaż w 2016 roku.

Ostatnie miesiące pokazują jednak, że Rosjanie zdecydowali się na znakomitych ruch. João Mário od razu wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie najlepszej ekipy poprzedniego sezonu w Priemjer Lidze, a na ten moment może pochwalić się bilansem gola oraz czterech asyst w 12 rozegranych meczach.

I chociaż chwilowo przechodzi on rekonwalescencję po złamanym palcu u nogi, sternicy Lokomotiwu już zaplanowali rozmowy z jego agentem w sprawie przedłużenia współpracy. To może nam zwiastować decyzję o wcześniejszym wykupie mistrza Europy z 2016 roku.

Przypomnijmy, że moskwianie zapewnili sobie opcję transferu definitywnego za 18 milionów euro. Gdyby zatem doszło do realizacji transakcji o tej wartości, „Kolejarze” pobiliby w ten sposób swój dotychczasowy rekord, jakim jest 15 milionów euro wydane na angaż Moubaraka Boussoufy w 2013 roku. Drugie miejsce pod tym względem zajmuje Grzegorz Krychowiak, który kosztował Rosjan o trzy miliony mniej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Thiago zdeterminowany do przeprowadzki. Hiszpan naciska na Bayern Monachium Thiago zdeterminowany do przeprowadzki. Hiszpan naciska na Bayern Monachium Pestka trafi do beniaminka Serie A?! Pestka trafi do beniaminka Serie A?! Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy