Loris Karius zaskoczy transferem. Niemiec wraca do Premier League

Loris Karius zaskoczy transferem. Niemiec wraca do Premier League fot. Lorius Karius [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Loris Karius powinien w najbliższych godzinach zostać zaprezentowany jako nowy gracz Newcastle United - poinformował Florian Plettenberg ze Sky.

Niemiecki bramkarz stanął przed kilkoma laty przed szansą zaistnienia w szeregach Liverpoolu i do pewnego momentu radził sobie przyzwoicie w zespole prowadzonym przez Jürgena Kloppa. 29-letni zawodnik stracił jednak szansę na kontynuowanie kariery na Anfield po fatalnym występie zanotowanym w finale Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt (1:3).

Od tego momentu Loris Karius zmagał się z olbrzymimi kłopotami psychicznymi, uniemożliwiającymi mu powrót do odpowiedniej równowagi, pozwalającej dalej występować na bardzo dobrym poziomie. W efekcie zanotował on niezbyt udane pobyty na wypożyczeniach w Beşiktaşie i Unionie Berlin, żeby przed kilkoma tygodniami zakończyć definitywnie swój pobyt w Liverpoolu.

Od tego czasu były gracz rezerw VfB Stuttgart oraz Manchesteru City i Mainz rozglądał się za podjęciem nowego wyzwania. I teraz wszystko na to wskazuje, że Niemiec zaskoczy powrotem do Premier League, gdzie ma podpisać kontrakt z Newcastle United.

Florian Plettenberg ze Sky przekonuje, że „Sroki” zdecydował się zatrudnić 29-letniego bramkarza z powodu poważnej kontuzji odniesionej przez Karla Darlowa. W tej sytuacji Nick Pope potrzebuje solidnego zmiennika oraz konkurenta, na którego został wytypowany właśnie Karius.

Doświadczony piłkarz ma w najbliższych godzinach dopiąć ostatnie formalności i przejść obligatoryjne testy medyczne przed nawiązaniem współpracy z nowym klubem.

Niemiec nie rozegrał w minionym sezonie ani jednego spotkania dla „The Reds” i ani razu nie został uwzględniony choćby w kadrze meczowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy