Lovren coraz bliżej Romy. Chorwat poza kadrą Liverpoolu na mecz o Superpuchar Europy!

Lovren coraz bliżej Romy. Chorwat poza kadrą Liverpoolu na mecz o Superpuchar Europy! fot. Liverpool
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Paul Joyce

Dejan Lovren powinien w nadchodzących dniach sfinalizować swoje przenosiny do Romy.

Doświadczony obrońca znalazł się w ostatnim czasie w kręgu zainteresowań włoskiego klubu, który po odejściu Kostasa Manolasa poszukuje na rynku potencjalnych następców greckiego defensora.

Do tej pory „Giallorossim” udało się zakontraktować w jego miejsce Gianlucę Manciniego. Szkoleniowiec drużyny, Paulo Fonseca, zażyczył sobie jednak sprowadzenia jeszcze jednego środkowego obrońcy i zaakceptował on propozycję władz zespołu odnoszącą się do osoby Dejana Lovrena.

Chorwat jest już bardzo bliski osiągnięcia pełnego porozumienia z ekipą ze Stadio Olimpico i z tego też powodu nie znalazł się w kadrze Liverpoolu na nadchodzący pojedynek o Superpuchar Europy z Chelsea.

Paul Joyce z „The Times” przekonuje, że 30-letni zawodnik przeniesie się do klubu z Serie A na zasadzie transferu definitywnego za kwotę wynosząca 16 milionów euro. Wcześniej włoskie media uważały, że tyle wyniesie suma wykupu defensora, który ma najpierw trafić do Romy na zasadzie rocznego wypożyczenia za dwa miliony euro.

Przeprowadzka Lovrena, bez względu na formę finalizacji, wydaję się przesądzona i niewykluczone, że jeszcze w tym tygodniu zostanie on przedstawiony jako nowy gracz  „Giallorossich”. Tym samym wykluczony może okazać się transfer Daniele Ruganiego z Juventusu, który również miał dojść do skutku i zastopować z kolei zakup defensora angielskiego klubu.

Chorwat trafił na Anfield w 2014 roku z Southampton za nieco ponad 25 milionów euro. Od tego czasu doświadczony obrońca wystąpił w 170 meczach Liverpoolu, w których zdobył siedem goli oraz zanotował cztery asysty.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy