Luka Modrić zna już swoją przyszłość. „Decyzja została podjęta”

2024-05-28 14:57:43; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Luka Modrić zna już swoją przyszłość. „Decyzja została podjęta” Fot. Marta Fernandez Jimenez / Shutterstock.com

Luka Modrić przyznał w rozmowie z COPE, że decyzja w sprawie jego przyszłości w Realu Madryt już zapadła. Na razie nie zostanie jednak ogłoszona.

Doświadczony reprezentant Chorwacji był przez znaczącą część sezonu łączony z opuszczeniem „Królewskich” na rzecz kontynuowania kariery w Arabii Saudyjskiej, Major League Soccer lub zaliczenia powrotu do Dinama Zagrzeb, gdzie zawiesiłby korki na kołku.

Mimo to Luka Modrić dawał wyraźnie do zrozumienia, że jego nadrzędną intencją jest pozostanie w Realu Madryt na jeszcze jeden rok. Klub nie skłaniał się do zaoferowania mu nowej umowy aż do momentu, w którym Toni Kross zmienił zdanie i zdecydował się na zakończenie kariery.

W zaistniałych okolicznościach mistrz Hiszpanii otworzył się na możliwość zatrzymania 38-latka, by nie robić większej wyrwy w środku pola.

Media są przekonane, że zainteresowane strony doszły do porozumienia w kwestii podpisania nowego kontraktu.

Wskazują na to też słowa samego piłkarza, który nie chciał jednocześnie powiedzieć wprost, że pozostanie zawodnikiem Realu Madryt w sezonie 2024/2025.

- Decyzja w sprawie mojej przyszłości została podjęta, ale nie mogę o niej jeszcze powiedzieć. Zawsze mówiłem, że chcę przejść na emeryturę w Realu Madryt. Naprawdę tego chcę - przyznał w rozmowie z COPE.

- To byłby sen, to mój dom, klub mojego życia. Chcę się pożegnać jak Toni Kroos - dodał.

Modrić zanotował dwa trafienia i osiem asyst w 45 występach w bieżących rozgrywkach, w których to zostało mu do rozegrania jeszcze jedno spotkanie - finał Ligi Mistrzów.