Lukaku o powodach odejścia z Manchesteru United. „Trener był kluczowym czynnikiem”

Lukaku o powodach odejścia z Manchesteru United. „Trener był kluczowym czynnikiem” fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Inter Mediolan

Romelu Lukaku przyznał, że potrzebował nowego wyzwania, dlatego zdecydował się na opuszczenie Manchesteru United na rzecz występów w Interze Mediolan.

Reprezentant Belgii od momentu rozpoczęcia letniego okienka transferowego był łączony z opuszczeniem szeregów „Czerwonych Diabłów”. Najbardziej o jego względu mieli zabiegać przedstawiciele Juventusu oraz Interu Mediolan. Finalnie walkę o jego podpis wygrali „Nerazzurri”, którzy zaoferowali jego dotychczasowemu pracodawcy oraz samemu piłkarzowi najlepsze warunki.

26-letni napastnik po podpisaniu umowy z włoskim klubem nie ukrywał, że potrzebował zmiany otoczenia i od samego początku negocjacji był zdecydowany na przeprowadzkę do ekipy ze Stadio Giuseppe Meazza ze względu na przedstawiony mu projekt oraz osobę szkoleniowca.

- Trener był kluczowym czynnikiem. Antonio Conte jest najlepszym szkoleniowcem na świecie, bo potrafili udoskonalać swoich zawodników, a jego kariera mówi sama za siebie - powiedział Lukaku, który w przeszłości był już bliski nawiązania współpracy z Włochem, kiedy ten odpowiadał za wyniki osiągane przez... Juventus. Wówczas Belg zdecydował się ostatecznie przejść do Evertonu, a niedługo później Conte rozwiązał za porozumieniem stron umowę z ekipą z Turynu ze względu na konflikt z zarządem odnoszący się do prowadzonej przez klub polityki transferowej.

- Wybrałem Inter ze względu na projekt. Myślę, że zespół zmierza we właściwym kierunku, a ja potrzebowałem nowego wyzwania. Mam nadzieję, że poprzez moje zaangażowanie i chęć działania pomogę drużynie osiągnąć wielkie rzeczy. Liczę na osiągnięcie dobrych wyników na zakończenie sezonu - stwierdził napastnik.

- Inter był jednym klubem, do którego chciałem trafić, ponieważ ekipa z Mediolanu nie jest dla wszystkich. Jestem tutaj, aby wprowadzić „Nerazzurrich” z powrotem na szczyt - dodał 26-letni zawodnik.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy