Lukas Kwasniok aresztowany w Hiszpanii. SC Paderborn 07 wydał oświadczenie w sprawie sytuacji trenera [OFICJALNIE]

Lukas Kwasniok aresztowany w Hiszpanii. SC Paderborn 07 wydał oświadczenie w sprawie sytuacji trenera [OFICJALNIE] fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild | SC Paderborn | Ultima Hora

Trener Lukas Kwasniok został zatrzymany przez hiszpańską policję na Majorce pod zarzutem napaści na tle seksualnym. Niemiec polskiego pochodzenia, odpowiadający za wyniki drugoligowego SC Paderborn 07, spędził blisko dwa dni w areszcie, który opuścił po odbyciu się rozprawy w środę 24 maja.

41-letni szkoleniowiec postanowił w obliczu pewnego utrzymania zespołu na zapleczu Bundesligi udać się na bardzo krótki odpoczynek na wyspę należącą do Hiszpanii przed rozpoczęciem przygotowań do ostatniego meczu sezonu przeciwko zamieszanemu jeszcze w walkę o utrzymanie 1.FC Nürnberg.

Lukas Kwasniok nie będzie jednak najmilej wspominał tego wypadu, ponieważ w poniedziałkowy wieczór został zatrzymany przez miejscowe służby po usłyszeniu zarzutów o dokonanie napaści na tle seksualnym.

Dziennikarze „Ultima Hora” poinformowali, że do recepcji hotelu Cala Ratjada zgłosiła się kobieta, która stwierdziła, że została wykorzystana przez niemieckiego trenera, polskiego pochodzenia, w jego pokoju.

W związku z tym został niezwłocznie przewieziony do aresztu, gdzie przebywał do środy, kiedy to odbyła się rozprawa. Po jej zakończeniu został niezwłocznie wypuszczony na wolność i w czwartek 25 maja powróci do kraju, o czym oficjalnie poinformował jego pracodawca.

SC Paderborn 07 nie potwierdził oraz nie zaprzeczył informacjom pojawiającym się w mediach o powodach zatrzymania szkoleniowca.

„Dowiedzieliśmy się, że Lukas Kwasniok przebywa w areszcie na Majorce. Nie mamy jednak wystarczających informacji, aby ocenić i skomentować fakty. W tej chwili nie możemy powiedzieć nic więcej. Mamy nadzieję, że sytuacja szybko się wyjaśni” - napisano.

„Krótka aktualizacja: Lukas Kwasniok został zwolniony z aresztu. Jutro wróci do Niemiec. Cieszymy się, że sprawę udało się wyjaśnić tak szybko!” - dodano.

Ekspresowy proces wskazuje na to, że 41-latek nie jest winny zarzucanego mu czynu, ponieważ w przeciwnym razie nie otrzymałby zgody na opuszczenie Majorki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy