2024-06-25 20:32:11; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Łukasz Skorupski MVP! Reprezentant Polski zachwycił w meczu z Francją [OFICJALNIE] Fot. Mateusz Porzucek PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: UEFA

Reprezentacja Polski pożegnała się z EURO 2024 remisem z Francją. Na wyróżnienie zasłużył z pewnością Łukasz Skorupski, którego wybrano MVP wtorkowego meczu.

Reprezentacja Polski rozpoczęła Mistrzostwa Europy w Niemczech od porażki z Holandią. Zaprezentowała się wówczas z naprawdę niezłej strony, lecz nie wystarczyło to, by zapunktować.

W drugim starciu Austria nie pozostawiła podopiecznym Michała Probierza żadnych złudzeń i zasłużenie wygrała 3:1, wyrzucając ich z turnieju.

„Biało-Czerwoni” w meczu z Francją mogli jedynie godnie pożegnać się EURO. Mimo pewnych trudności z pewnością się to udało.

W 56. minucie rzut karny sprokurował Jakub Kiwior, co skutecznie wykorzystał Kylian Mbappé. Nieco ponad 20 minut później szansę z jedenastego metra otrzymał Robert Lewandowski. Na początku zmarnował strzał, lecz okazało się, że Mike Maignan opuścił przedwcześnie posterunek. Drugie uderzenie okazało się skuteczne.

Francuzi mieli sporo sytuacji, by zakończyć spotkanie z kompletem punktów. Na drodze stanął im jednak Łukasz Skorupski.

Bramkarz Bologny dostał szansę o Michała Probierza, który w dwóch wcześniejszych meczach stawiał na Wojciecha Szczęsnego.

Skorupski spisał się znakomicie, broniąc łącznie siedem strzałów. Sześć z nich oddano z pola karnego.

Nie dziwi zatem, że to właśnie 33-latek został wybrany najlepszym graczem całego spotkania

Postawę Skorupskiego docenili także zgromadzeni na stadionie kibice, którzy po ostatnim gwizdku skandowali głośno jego nazwisko.