Łukasz Skorupski zmierza do Ligi Mistrzów. Bologna z szóstym zwycięstwem z rzędu [WIDEO] fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Niebudek

W jednym z hitów 27. kolejki włoskiej Serie A Bologna pokonała w wyjazdowym starciu ekipę Atalanty Bergamo 2:1. Całe spotkanie między słupkami rozegrał Łukasz Skorupski, a w 56. minucie na boisku pojawił się też Kacper Urbański.

Podopieczni Thiago Motty stanęli w niedzielę przed jednym z najtrudniejszych wyzwań w obecnym sezonie ligowym. O godzinie 18:00 rozpoczęli wyjazdowe spotkanie z zespołem Atalanty Bergamo, który nie przegrał na własnym obiekcie od 25 listopada ubiegłego roku.

Gospodarze rozpoczęli strzelanie w 28. minucie pojedynku. Piłkę po mocny strzale Davide Zappacosty sparował przed siebie Łukasz Skorupski. W całej sytuacji dobrze odnalazł się Ademola Lookman. To on wpakował futbolówkę do siatki.

Rezultat nie zmienił się do ostatniego gwizdka arbitra w pierwszej części meczu. Zawodnicy dowodzeni przez Gian Piero Gasperiniego schodzili więc na przerwę z golem przewagi.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy w szeregach gości doszło do dwóch zmian. Na placu gry pojawili się Alexis Saelemaekers oraz Jhon Lucumí, zmieniając Riccardo Orsoliniego i Stefana Poscha. Dziesięć minut później z ławki rezerwowych wszedł również Kacper Urbański, zastępując Giovanniego Fabbiana.

Chwilę potem gracze Bologny doczekali się upragnionego wyrównania. Rzut karny pewnie wykorzystał Joshua Zirkzee. Na tablicy wyników było już zatem 1:1.

Przyjezdni nie zamierzali na tym poprzestać i natychmiastowo wzięli się do roboty, aby strzelić drugiego gola. Ich poczynania przyniosły zamierzony efekt w 61. minucie. Wówczas na uderzenie piłki z powietrza w pierwszym kontakcie zdecydował się Lewis Ferguson. Wybór Szkota okazał się doskonały, gdyż futbolówka po jego strzale wpadła do bramki.

W kolejnych minutach Atalanta starała się odwrócić losy meczu, ale nie udało się jej tego uczynić. Ostatecznie trzy punkty pojechały do Bolonii.

Drużyna z Łukaszem Skorupskim, a także Kacprem Urbańskim w składzie zakończyła tym samym cudowną passę spotkań bez porażki na własnym stadionie ekipy Gasperiniego. Dzięki zwycięstwu Bologna umocniła się także na czwartym miejscu w ligowej tabeli.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Przyszłość Wojciecha Szczęsnego wyjaśniona. „100 procent” Przyszłość Wojciecha Szczęsnego wyjaśniona. „100 procent” Odrzuciła go Legia Warszawa, teraz jest nadzieją Lecha Poznań. „Ma przed sobą wielką przyszłość” Odrzuciła go Legia Warszawa, teraz jest nadzieją Lecha Poznań. „Ma przed sobą wielką przyszłość” Gonçalo Feio „wynalazł” go dla Legii Warszawa?! „Może nam pomóc zdobywać bramki” Gonçalo Feio „wynalazł” go dla Legii Warszawa?! „Może nam pomóc zdobywać bramki” Mauricio Pochettino nie wytrzymał podczas meczu Chelsea. „Co to ku**a jest?!” Mauricio Pochettino nie wytrzymał podczas meczu Chelsea. „Co to ku**a jest?!” Transfery - Relacja na żywo [28/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/04/2024] Rafał Gikiewicz uderza w byłego gracza Widzewa Łódź.  „Mogę mu chusteczki wysłać” Rafał Gikiewicz uderza w byłego gracza Widzewa Łódź. „Mogę mu chusteczki wysłać” Juventus zdecydował w sprawie Massimiliano Allegriego. „Przesądzone” Juventus zdecydował w sprawie Massimiliano Allegriego. „Przesądzone”