Luton Town po obrońcę Manchesteru City

Luton Town po obrońcę Manchesteru City fot. Altaf Shah / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: L'Équipe

Luton Town zainicjował rozmowy z Manchesterem City w sprawie pozyskania Issy Kaboré – podaje „L'Équipe”.

Po historycznym awansie do Premier League Luton Town stara się dokonywać najmądrzejszych możliwych ruchów transferowych przy skromnym budżecie. Z kasy wyparowało już nieco poniżej 10 milionów funtów, z czego połowa kwoty to rekordowy zakup w postaci Tahitha Chonga z Birmingham City.

Wcześniej na Kenilworth zawitali jeszcze Mads Andersen z Barnsley oraz Chiedozie Ogbene. Widać, że zasięg poszukiwań „Kapeluszników” nie wykracza poza Wyspy Brytyjskie.

Sytuacja nie przedstawia się inaczej w kontekście wzmocnienia prawej obrony. Beniaminek sezonu 2023/2024 rozpościera macki na terytorium mistrza Anglii, składając zapytanie o dostępność Issy Kaboré.

Do takich informacji dotarli dziennikarze „L'Équipe”. 32-krotny reprezentant Burkina Faso kuszony jest do zmiany barw na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Trener Rob Edwards z chęcią zaproponuje zawodnikowi rozwój na pozycji wahadłowego, bo właśnie w takim systemie preferuje ustawiać swój zespół.

Dla Manchesteru City byłaby to prawdopodobnie ostatnia szansa na podbicie wartości 22-latka. Ostatni pobyt w Olympique'u Marsylia do najbardziej udanych nie należał. Nie grał regularnie i częściej wchodził na boisko z ławki. Wypracował sobie tylko jedno trafienie w Ligue 1.

Kaboré podpisał kontrakt z „Obywatelami” latem 2020 roku po przeprowadzce z KV Mechelen. Do jego wypełnienia pozostały niespełna dwa lata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy