Lyon przeprowadza duży transfer. OFICJALNIE: Bruno Guimarães zagra w Ligue 1

Lyon przeprowadza duży transfer. OFICJALNIE: Bruno Guimarães zagra w Ligue 1 fot. Ol. Lyon
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Olympique Lyon

Bruno Guimarães został nowym zawodnikiem Olympique'u Lyon.

Środkowy pomocnik cieszył się olbrzymim zainteresowaniem ze strony czołowych europejskich klubów takich jak Arsenal, Chelsea, Inter Mediolan, Juventus, Napoli, Atlético Madryt czy Benfica.

22-letni zawodnik nie zdecydował się ostatecznie na zasilenie szeregów jednego z wymienionych zespołów i postanowił przystać na ofertę przedstawioną mu przez Olympique Lyon.

Nie da się ukryć, że kluczową rolę w negocjacjach z młodzieżowym reprezentantem Brazylii odegrał jego rodak - Juninho, który od lipca pełni funkcję dyrektora sportowego francuskiego klubu.

„Les Gones” poinformowali w oficjalnie opublikowanym komunikacie, że Bruno Guimarães przeniósł się do zespołu z Ligue 1 za 20 milionów euro z Club Athletico Paranaense.

Dotychczasowy pracodawca środkowego pomocnika zagwarantował sobie ponadto 20% od kwoty ewentualnej przyszłej sprzedaży 22-letniego zawodnika.

Z kolei sam piłkarz związał się z francuskim klubem do końca czerwca 2024 roku.

Bruno Guimarães rozegrał 43 spotkania w minionym sezonie dla „Furacão” i strzelił w nich pięć bramek oraz zanotował trzy asysty.

Młodzieżowy reprezentant Brazylii jest trzecim zimowym nabytkiem „Les Gones”. Przed nim kontraktu z tą drużyną podpisali Karl Toko Ekambi oraz Tino Kadewere.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy