Olympique Lyon sprowadza napastnika za 15 milionów euro. OFICJALNIE: Kadewere rekordem sprzedażowym Le Havre

Olympique Lyon sprowadza napastnika za 15 milionów euro. OFICJALNIE: Kadewere rekordem sprzedażowym Le Havre
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Olympique Lyon

Olympique Lyon potwierdził angaż Tino Kadewere z Le Havre, co jednocześnie dla tego drugiego klubu stanowi największy zewnętrzny transfer w historii.

„Les Gones” zmagają się obecnie ze sporym problemem, jakim bez wątpienia są urazy Memphisa Depaya oraz Jeffa Reine’a-Adélaïde’a. Z tego powodu w minionych tygodniach mogliśmy zaobserwować wzmożoną aktywność francuskiego klubu na rynku transferowym, co zresztą zaowocowało zainteresowaniem Krzysztofem Piątkiem.

Polak ostatecznie okazał się zbyt drogi dla trzeciej ekipy poprzedniego sezonu Ligue 1, dlatego zdecydowano się na angaż Karla Toko Ekambiego. To jednak nie wszystko, gdyż właśnie sfinalizowano przeprowadzkę następnego atakującego.

Tino Kadewere został sprowadzony z Le Havre za 15 milionów euro, co oznacza dla tego klubu pobicie własnego rekordu sprzedażowego. Wcześniej najwięcej zarobiono przy okazji transferu Rafika Guitane do Stade Rennes.

24-latek ma za sobą niezwykle udane miesiące, podczas których na zapleczu francuskiej ekstraklasy w 20 meczach zdobył on aż 18 bramek, a do tego wyniku dorzucił cztery kluczowe podania. Dobra forma zaowocowała przenosinami do Olympique’u Lyon, przy czym de facto wzmocni on swój nowy zespół dopiero po zakończeniu bieżącego sezonu. Do tego czasu reprezentant Zimbabwe będzie występował w Le Havre na mocy półrocznego wypożyczenia.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy