Maccabi Tel-Awiw ma zagrać w Polsce

2024-06-17 22:49:59; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Maccabi Tel-Awiw ma zagrać w Polsce Fot. Shutterstock
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Meczyki.pl

Maccabi Tel-Awiw ma rozegrać domowe mecze europejskich pucharów w Polsce - informują Meczyki.pl.

Ze względu na działania zbrojne toczone na terytorium Izraela w kraju tym drużyny nie mogą rozgrywać spotkań w europejskich pucharach. Dlatego izraelskie kluby zmuszone są szukać stadionów w innych krajach, które zdecydują się na ugoszczenie ich ekip. 

Niedawno okazało się, że stadionem, na którym zadomowić miał się jeden z izraelskich klubów - Maccabi Hajfa -, był obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa ŁKS Łódź. Na klub momentalnie spłynęła fala krytyki spowodowana faktem, że wiele osób potępia działania Izraela w konflikcie z Palestyną. 

Klub błyskawicznie wydał oświadczenie, że nie ma na to wpływu, ponieważ nie jest przecież administratorem stadionu - ten należy do miasta. Jednak po fali komentarzy również miasto wycofało się z tego pomysłu. Łódź mogła to zrobić, gdyż nie zostały jeszcze podpisane dokumenty.

Teraz okazuje się, że w Polsce może zagrać inny klub z Izrela - Maccabi Tel-Awiw, a więc mistrz tego kraju.

- Prawdopodobnie Maccabi Tel Awiw będzie występować na stadionie Cracovii przy ul. Józefa Kałuży. Rozmowy w tej sprawie znajdują się na ostatniej prostej - napisał Samuel Szczygielski z Meczyki.pl.

Możliwe, że i w tym przypadku dojdzie do wysypu negatywnych komentarzy i ostatecznego wycofania się z tego pomysłu.

Maccabi swoje mecze w europejskich pucharach będzie rozgrywać w eliminacjach do Ligi Mistrzów.