Maciej Rybus może odejść ze Spartaka Moskwa bez kwoty odstępnego

Maciej Rybus może odejść ze Spartaka Moskwa bez kwoty odstępnego fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Metaratings.ru

Rozwiązanie kontraktu przez Spartak Moskwa z Maciejem Rybusem nie jest wykluczone - czytamy na łamach Metaratings.ru.

Maciej Rybus trafił do Spartaka Moskwa latem z innego zespołu ze stolicy Rosji - Lokomotiwu. Jego dotychczasowy dorobek w nowej drużynie to gol i asysta w 12 meczach. Polak pojawił się ostatnio na murawie w spotkaniu ligowym z Torpedo Moskwa, ale wszedł na nią w samej końcówce. Był to jego jedyny dotychczas występ w tym roku.

Jego kontrakt jest ważny do połowy 2024 roku, ale władze Spartaka raczej nie wiążą z nim przyszłości. Metaratings.ru podaje, że rosyjski klub rozważa rozstanie po tym sezonie, rozwiązując z nim kontrakt. Głównym czynnikiem determinującym to, czy tak się stanie, ma być wysokość odszkodowania dla piłkarza z tytułu wcześniejszego zakończenia współpracy. Jeżeli do tego dojdzie, 33-latek będzie mógł dołączyć do nowego klubu na zasadzie wolnego transferu.

Zdaniem powyższego źródła interesuje się nim kilka zespołów z Rosji. Nie powinno to dziwić. Ten sezon jest dla lewego obrońcy nieudany, ale wcześniej rozegrał ponad 200 meczów w tamtejszej ekstraklasie.

Rybus może oczywiście wrócić też do Polski. Zapytany niedawno o taki scenariusz agent piłkarza Mariusz Piekarski przyznał, że niczego nie wykluczają.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy