Majstersztyk transferowy Lecha Poznań. Przyszłość kluczowego piłkarza wyjaśniona [OFICJALNIE]

Majstersztyk transferowy Lecha Poznań. Przyszłość kluczowego piłkarza wyjaśniona [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował, że występujący obecnie na wypożyczeniu Filip Dagerstål zostaje w klubie.

W lipcu 2022 roku „Kolejorz” skorzystał z możliwości wypożyczenia dwukrotnego reprezentanta Szwecji. To było pokłosiem wprowadzenia przez FIFA przepisu dotyczącego opcji zawieszenia na rok kontraktów piłkarzy z rosyjskimi i ukraińskimi klubami.

Podczas dotychczasowego pobytu stopera na Bułgarskiej rozegrał on 31 spotkań oraz zanotował dwie asysty, a sztab szkoleniowy nie ukrywał zadowolenia z tego zawodnika.

Kiedy FIFA przedłużyła ważność wspomnianego przepisu, Lech Poznań nie zamierzał tracić czasu na ewentualne negocjacje w sprawie ponownego angażu po zakończeniu wypożyczenia. Dziś potwierdził transfer definitywny z FK Chimki.

To doskonała wiadomość dla kibiców ćwierćfinalisty Ligi Konferencji Europy, tym bardziej że w tym samym dniu przedłużono umowy Barry’ego Douglasa i Filipa Szymczaka.

Radości z pozostania w Polsce nie ukrywa także Filip Dagerstål.

– Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu, że dopięliśmy wszelkich formalności i będę kontynuował swoją karierę tutaj, w Poznaniu – powiedział gracz, który wstępnie ma kontynuować karierę w stolicy Wielkopolski przez kilka najbliższy lat.

Dagerstål radzi sobie również jako defensywny pomocnik. Ta umiejętność może być bardzo przydatna dla Johna van den Broma.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] Jude Bellingham bohaterem Realu Madryt! „Królewscy” zatriumfowali w El Clásico! [WIDEO] Jude Bellingham bohaterem Realu Madryt! „Królewscy” zatriumfowali w El Clásico! [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy