Majstersztyk transferowy Lecha Poznań. Przyszłość kluczowego piłkarza wyjaśniona [OFICJALNIE]

Majstersztyk transferowy Lecha Poznań. Przyszłość kluczowego piłkarza wyjaśniona [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował, że występujący obecnie na wypożyczeniu Filip Dagerstål zostaje w klubie.

W lipcu 2022 roku „Kolejorz” skorzystał z możliwości wypożyczenia dwukrotnego reprezentanta Szwecji. To było pokłosiem wprowadzenia przez FIFA przepisu dotyczącego opcji zawieszenia na rok kontraktów piłkarzy z rosyjskimi i ukraińskimi klubami.

Podczas dotychczasowego pobytu stopera na Bułgarskiej rozegrał on 31 spotkań oraz zanotował dwie asysty, a sztab szkoleniowy nie ukrywał zadowolenia z tego zawodnika.

Kiedy FIFA przedłużyła ważność wspomnianego przepisu, Lech Poznań nie zamierzał tracić czasu na ewentualne negocjacje w sprawie ponownego angażu po zakończeniu wypożyczenia. Dziś potwierdził transfer definitywny z FK Chimki.

To doskonała wiadomość dla kibiców ćwierćfinalisty Ligi Konferencji Europy, tym bardziej że w tym samym dniu przedłużono umowy Barry’ego Douglasa i Filipa Szymczaka.

Radości z pozostania w Polsce nie ukrywa także Filip Dagerstål.

– Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu, że dopięliśmy wszelkich formalności i będę kontynuował swoją karierę tutaj, w Poznaniu – powiedział gracz, który wstępnie ma kontynuować karierę w stolicy Wielkopolski przez kilka najbliższy lat.

Dagerstål radzi sobie również jako defensywny pomocnik. Ta umiejętność może być bardzo przydatna dla Johna van den Broma.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy