Malcom zaoferowany Arsenalowi?!

Malcom zaoferowany Arsenalowi?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Jak informują angielskie media, FC Barcelona zwróciła się do Arsenalu z ofertą sprzedaży Malcoma.

Przed rokiem „Kanonierzy”, podobnie jak Tottenham Hotspur, walczyli o podpis Brazylijczyka. Summa summarum skrzydłowy wybrał jednak ofertę Barcelony, choć wcześniej był już dogadany z Romą. W pierwszej części sezonu 22-latek zupełnie nie potrafił odnaleźć się na Camp Nou, dlatego wydawało się, że w styczniu zmieni pracodawcę.

Wówczas po tego zawodnika po raz kolejny zgłosił się Arsenal, lecz nie udało mu się wypracować zadowalających warunków wypożyczenia i temat upadł. Malcom dokończył rozgrywki w „Blaugranie”, lecz wszystko wskazuje na to, że nie znajduje się w planach Ernesto Valverde na kolejny sezon.

Mając to na uwadze, według „Daily Mail” Hiszpanie skontaktowali się z dyrekcją finalisty Ligi Europy i zaproponowali jej usługi swojego gracza. Na ten moment „Kanonierzy” skupiają się jednak na negocjacjach z Crystal Palace w sprawie Wilfrieda Zahy i dlatego traktują Brazylijczyka jedynie jako opcję rezerwową.

Należy jednak pamiętać, że ich ostatnia oferta opiewającą na kwotę 40 milionów funtów została odrzucona, a „Orły” mają oczekiwać za swojego piłkarza aż 80 milionów funtów. W związku z tym niewykluczone, że w dalszej części okna transferowego londyńczycy ostatecznie zainteresują Malcomem, który rok temu trafił do Barcelony za 41 milionów euro (37 milionów funtów). 

Jego liczby z ubiegłej kampanii prezentują się następująco: 24 mecze, cztery bramki i dwa kluczowe podania. Umowa lewonożnego zawodnika wygasa 30 czerwca 2023 roku. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy