Malouda zadebiutował w nowej reprezentacji!

Malouda zadebiutował w nowej reprezentacji!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Jamaica Observer | Transfery.info

Florent Malouda w piątkową noc rozegrał swój pierwszy oficjalny mecz dla reprezentacji Gujany Francuskiej. Wcześniej wystąpił w towarzyskim starciu przeciwko Barbadosowi (3:0).

Doświadczony skrzydłowy pojawił się w wyjściowym składzie Gujany Francuskiej na półfinałowy pojedynek Pucharu Karaibów przeciwko Jamajce (1:1, 2:4 k.). Niestety nie udało mu się pomóc drużynie odnieść olbrzymiego sukcesu w postaci awansu do finału wspomnianego turnieju.

Mimo że w przeszłości Malouda występował w reprezentacji „Trójkolorowych”, to mógł bez przeszkód zmienić kadrę narodową, ponieważ wspominana Gujana Francuska i Martynika są zamorskimi departamentami Francji. Z tego też powodu obywatele obu wymienionych państw są uprawnieni do reprezentowania kraju europejskiego i tego, w którym się urodzili. Wcześniej z takiej możliwości skorzystali między innymi Julien Faubert (Martynika) czy Sloan Privat (Gujana Francuska).

Warto jednak zapamiętać, że Gujana Francuska oraz Martynika jako, że są częścią Francuskiej Federacji Piłki Nożnej, nie mogą brać udział w eliminacjach Mistrzostw Świata, dlatego pozostaje im jedynie uczestnictwo w Pucharze Karaibów oraz Gold Cup (Gujana Francuska  geograficznie powinna należeć do federacji CONMEBOL, ale jest członkiem CONCACAF).

- Urodziłem się i wychowałem w w Kajennie. Gdy miałem 15 lat opuściłem Gujanę Francuską, aby przenieść się do piłkarskiej akademii we Francji. Wszyscy mnie znają, ponieważ grałem dla reprezentacji „Trójkolorowych”. Teraz postanowiłem jednak wrócić tutaj dla drużyny i dzieci, aby występować w barwach Gujany Francuskiej w oficjalnych zawodach. To dla mnie wspaniała rzecz - powiedział Malouda.

- Wciąż mam pasję do gry w piłkę nożną. Mam ogromne doświadczenie, które chciałbym przekazać młodemu pokoleniu, aby mogło pójść w moje ślady. Taka będzie właśnie moja rola w drużynie. Nie mogłem do niej wcześniej dołączyć, ponieważ byłem w Indiach, ale przygotowałem się tam do udziału w turnieju - dodał były zawodnik takich ekip jak Olympique Lyon czy Chelsea.

37-letni piłkarz, który w przeszłości brał udział w Mistrzostwach Świata 2006 i 2010 oraz Mistrzostwach Europy 2008 i 2012 zapowiedział już, że weźmie udział w zbliżającym się Gold Cup, gdzie Gujana Francuska w grupie A zmierzy się z Kostaryką, Hondurasem oraz Kanadą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Adam Chrzanowski wrócił do Ekstraklasy OFICJALNIE: Adam Chrzanowski wrócił do Ekstraklasy Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy