Manchester City finalizuje czwarty transfer letniego okna. Porozumienie osiągnięte

Manchester City finalizuje czwarty transfer letniego okna. Porozumienie osiągnięte fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Manchester City ustalił z Anderlechtem warunki transferu Sergio Gómeza - przekonuje Fabrizio Romano.

Drużyna z Etihad Stadium celowała tego lata w sprowadzenie Marca Cucurelli z Brighton w miejsce sprzedanego Ołeksandra Zinczenki do Arsenalu. Wygórowane oczekiwania „Mew” skutecznie odstraszyły władze „The Citizens” od podjęcia skutecznej próby ściągnięcia Hiszpana, co skrzętnie wykorzystała Chelsea.

W ten sposób Manchester City stracił szanse na ewentualne szukanie okazji na przeprowadzenie transferu bocznego obrońcy tuż przed zamknięciem letniego okna i musiał rozejrzeć się na rynku za innym kandydatem.

Aktualny mistrz Anglii nie poszukiwał go zbyt długo i rozpoczął w ekspresowym tempie negocjacje z Anderlechtem na temat zakontraktowania Sergio Gómeza.

Fabrizio Romano przekonuje, że te zakończyły się osiągnięciem sukcesu w postaci ustalenia ostatecznej kwoty transakcji znajdującej się w okolicach 15 milionów euro, a nie jak podawano wcześniej 10 milionów euro.

Blisko 22-letni zawodnik powinien wkrótce pojawić się w Manchesterze, gdzie po zaliczeniu testów medycznych podpisze długoterminowe porozumienie z ekipą z Etihad Stadium.

Taki obrót spraw nie zagwarantuje mu jednak pozostania w zespole „The Citizens”. Wspomniany dziennikarz uważa, że piłkarz, mogący występować na każdej pozycji po lewej stronie boiska, otrzyma szansę do wykazania się prezentowanymi umiejętnościami na treningach i jeśli nie przekona do siebie menedżera Pepa Guardioli, to zostanie odesłany na wypożyczenie do Girony.

Na razie trudno wyrokować, czy ewentualnie wykonanie takiego ruchu oznaczałoby konieczność sprowadzenia jeszcze jednego obrońcy, czy też hiszpański szkoleniowiec musiałby bazować na obecnym kształcie kadry.

Wychowanek Barcelony i były gracz Borussii Dortmund zakończył minione zmagania z siedmioma trafieniami i piętnastoma asystami w 49 rozegranych meczach.

Latem Manchester City ściągnął już Erlinga Brauta Haalanda, Kalvina Phillipsa oraz Stefana Ortegę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy