Manchester City gra lepiej, bo biega mniej?!

Manchester City gra lepiej, bo biega mniej?! fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Manchester City

Pep Guardiola przyznał na konferencji prasowej poprzedzającej środową potyczkę z Brighton, że prowadzony przez niego Manchester City zaczął regularnie punktować i prezentować się lepiej na boisku, bo... mniej biega.

Ekipa z Etihad Stadium straciła trochę dystansu do najgroźniejszych rywali w walce o mistrzowski tytułu na krajowym podwórku w początkowej fazie sezonu.

Dużo jednak na to wskazuje, że drużyna „The Citzens” najgorsze chwile ma już za sobą, ponieważ w ostatnim czasie odniosła sześć zwycięstw z rzędu, z czego trzy na poziomie Premier League.

Zadowolenia z tego faktu nie ukrywa Pep Guardiola, który uważa, że taki stan rzecz jest zasługą tego, że jego piłkarze... zaczęli mniej biegać.

- Jedyna różnica polega na tym, że mniej biegamy. Wcześniej było tego za dużo. Nie mając piłki musisz za nią biegać, ale kiedy ją masz, to bardziej skupisz się na utrzymywaniu pozycji i pozwoleniu na to, aby za futbolówką biegał przeciwnik, a nie ty. Pod tym względem poprawiliśmy się w ostatnich spotkaniach - przyznał szkoleniowiec Manchesteru City.

Aktualny wicemistrz kraju plasuje się na szóstej pozycji w tabeli i traci siedem punktów do prowadzącego Manchesteru United, który na obecną chwilę ma o dwa spotkania rozegrane więcej.

Początek środkowego starcia „The Citizens” z Brighton planowane jest na godzinę 19:00. Transmisję z jego przebiegu będzie można śledzić na Canal+ Sport.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy