Manchester City: Guardiola ustanowił priorytetowy cel. Chodzi o obrońcę

Manchester City: Guardiola ustanowił priorytetowy cel. Chodzi o obrońcę
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolò Schira

Pep Guardiola umieścił na szczycie swojej listy życzeń konieczność sprowadzenia Kalidou Koulibaly'ego z SSC Napoli - uważa Nicolò Schira.

Brytyjskie media poinformowały przed paroma dniami, że „The Citizens” są bardzo bliscy wypracowania pełnego porozumienia w kwestii zakontraktowania Nathana Aké z Bournemouth.

Nicolò Schira przekonuje jednak, że angielski defensor nie jest głównym celem Pepa Guardioli i stanowi tylko jedną z dwóch opcji rezerwowych u boku Milana Škriniara z Interu Mediolan, ponieważ hiszpański szkoleniowiec za swój priorytet ustanowił konieczność sprowadzenia Kalidou Koulibaly'ego z SSC Napoli.

Dotychczasowy pracodawca reprezentanta Senegalu dość sceptycznie podchodzi do możliwości przedwczesnego zakończenia współpracy z jednym z podstawowych zawodników, ale ma być w stanie rozważyć udzielenie mu ewentualnej zgody na zmianę barw klubowych w przypadku otrzymania za niego propozycji opiewającej na co najmniej 80 milionów euro.

„The Citizens” woleliby uniknąć konieczności wyłożenia aż takiej sumy odstępnego za 29-latka, dlatego finalnie mogą skoncentrować się na pozostałych defensorach, którzy są zdecydowanie niżej wyceniani i na pewno byliby tańsi w utrzymaniu.

Koulibaly rozegrał 30 spotkań w tym sezonie dla Napoli.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy