Manchester City: Guardiola ustanowił priorytetowy cel. Chodzi o obrońcę

Manchester City: Guardiola ustanowił priorytetowy cel. Chodzi o obrońcę
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolò Schira

Pep Guardiola umieścił na szczycie swojej listy życzeń konieczność sprowadzenia Kalidou Koulibaly'ego z SSC Napoli - uważa Nicolò Schira.

Brytyjskie media poinformowały przed paroma dniami, że „The Citizens” są bardzo bliscy wypracowania pełnego porozumienia w kwestii zakontraktowania Nathana Aké z Bournemouth.

Nicolò Schira przekonuje jednak, że angielski defensor nie jest głównym celem Pepa Guardioli i stanowi tylko jedną z dwóch opcji rezerwowych u boku Milana Škriniara z Interu Mediolan, ponieważ hiszpański szkoleniowiec za swój priorytet ustanowił konieczność sprowadzenia Kalidou Koulibaly'ego z SSC Napoli.

Dotychczasowy pracodawca reprezentanta Senegalu dość sceptycznie podchodzi do możliwości przedwczesnego zakończenia współpracy z jednym z podstawowych zawodników, ale ma być w stanie rozważyć udzielenie mu ewentualnej zgody na zmianę barw klubowych w przypadku otrzymania za niego propozycji opiewającej na co najmniej 80 milionów euro.

„The Citizens” woleliby uniknąć konieczności wyłożenia aż takiej sumy odstępnego za 29-latka, dlatego finalnie mogą skoncentrować się na pozostałych defensorach, którzy są zdecydowanie niżej wyceniani i na pewno byliby tańsi w utrzymaniu.

Koulibaly rozegrał 30 spotkań w tym sezonie dla Napoli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy