Manchester City: Guardiola ustanowił priorytetowy cel. Chodzi o obrońcę

Manchester City: Guardiola ustanowił priorytetowy cel. Chodzi o obrońcę
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolò Schira

Pep Guardiola umieścił na szczycie swojej listy życzeń konieczność sprowadzenia Kalidou Koulibaly'ego z SSC Napoli - uważa Nicolò Schira.

Brytyjskie media poinformowały przed paroma dniami, że „The Citizens” są bardzo bliscy wypracowania pełnego porozumienia w kwestii zakontraktowania Nathana Aké z Bournemouth.

Nicolò Schira przekonuje jednak, że angielski defensor nie jest głównym celem Pepa Guardioli i stanowi tylko jedną z dwóch opcji rezerwowych u boku Milana Škriniara z Interu Mediolan, ponieważ hiszpański szkoleniowiec za swój priorytet ustanowił konieczność sprowadzenia Kalidou Koulibaly'ego z SSC Napoli.

Dotychczasowy pracodawca reprezentanta Senegalu dość sceptycznie podchodzi do możliwości przedwczesnego zakończenia współpracy z jednym z podstawowych zawodników, ale ma być w stanie rozważyć udzielenie mu ewentualnej zgody na zmianę barw klubowych w przypadku otrzymania za niego propozycji opiewającej na co najmniej 80 milionów euro.

„The Citizens” woleliby uniknąć konieczności wyłożenia aż takiej sumy odstępnego za 29-latka, dlatego finalnie mogą skoncentrować się na pozostałych defensorach, którzy są zdecydowanie niżej wyceniani i na pewno byliby tańsi w utrzymaniu.

Koulibaly rozegrał 30 spotkań w tym sezonie dla Napoli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [05/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [05/08/2021] Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy  w historii transfer wewnątrz Premier League Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy w historii transfer wewnątrz Premier League Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy