Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery

Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Pep Guardiola może dysponować nawet 200 milionami funtów na zrealizowanie swoich letnich planów dotyczących wzmocnienia prowadzonego przez siebie Manchesteru City - uważa „The Telegraph”.

Ekipa z Etihad Stadium latem 2020 roku przeznaczyła nieco ponad 136 milionów euro (około 122,7 miliona funtów) na sprowadzenie nowych zawodników do pierwszego zespołu prowadzonego przez hiszpańskiego szkoleniowca w osobach Rúbena Diasa, Nathana Aké i Ferrana Torresa. Ponadto aktualny wicemistrz Anglii sięgnął jeszcze po kilku utalentowanych piłkarzy, co po zsumowaniu oznacza, że pozostawił na rynku łącznie blisko 172 miliony euro (ponad 152 miliony funtów).

Dziennikarze „The Telegraph” przekonują, że przed startem kolejnych zmagań Manchester City zamierza wydać jeszcze więcej pieniędzy, ponieważ Pep Guardiola ma otrzymać od władz klubu około 225 milionów euro (200 milionów funtów) na zrealizowanie najpotrzebniejszych wzmocnień, aby móc z powodzeniem rywalizować na wszystkich frontach.

Wspomniane źródło dodaje, że w tym kontekście zespołowi „The Citizens” w dużej mierze zależy na sprowadzeniu nowego środkowego napastnika, defensywnego pomocnika oraz lewego obrońcy.

W przypadku dwóch pierwszych pozycji hiszpański szkoleniowiec musi znaleźć długoterminowych następców Sergio Agüero oraz Fernandinho, których kontrakty wygasają po zakończeniu obecnych rozgrywek. Na chwilę obecną władze klubu nie podjęły w dalszym ciągu decyzji o zaoferowaniu im nowych umów, ale bez względu na to Manchester City potrzebuje nowych graczy na ich miejsce.

Już teraz w mediach spekuluje się, że w miejsce Argentyńczyka do drużyny z Etihad Stadium może zostać sprowadzony Erling Braut Haaland, Harry Kane czy Darwin Núñez.

Jeżeli zaś chodzi o lewy bok defensywy, tutaj w dalszym ciągu z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi zmaga się Benjamin Mendy, a zastępujący go Ołeksandr Zinczenko przymierza się do opuszczenia klubu po zakończeniu sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy