Manchester City i Atlético Madryt pytają o utalentowanego defensora Atalanty

Manchester City i Atlético Madryt pytają o utalentowanego defensora Atalanty
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Manchester City oraz Atlético Madryt to zespoły, które celują w zimowy transfer Giorgio Scalviniego - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Giorgio Scalvini to jedno z objawień ostatnich miesięcy, jeśli chodzi o Atalantę. Utalentowany defensor przebojem wskoczył do pierwszej drużyny, a Gian Piero Gasperini najwidoczniej mu ufa, bo daje zawodnikowi kolejne szanse.

Problemem dla władz klubu jest w tym przypadku umowa zawodnika. Ta bowiem wygasa 30 czerwca 2023 roku i do tej pory nie została przedłużona.

Bardzo możliwe, że strony wkrótce usiądą do rozmów w kwestii kontynuowania współpracy, choć fakty są takie, że w osiągnięciu porozumienia na pewno nie pomoże rosnące zainteresowanie usługami zawodnika.

Według informacji podawanych przez „La Gazzettę dello Sport” chęć sprowadzenia tego obrońcy w styczniu deklarują co najmniej dwaj giganci, a są nimi Manchester City oraz Atlético Madryt.

Co więcej, obie te ekipy miały nie tylko polecić swoim skautom baczne śledzenie postępów 18-latka, ale dodatkowo pytano o Scalviniego prezydenta Atalanty Antonio Percassiego.

Jeśli zespół z Lombardii chce zatrzymać zawodnika u siebie, na pewno musi się pospieszyć w kwestii umowy, bo potęgi tylko czyhają na błąd.

Jednokrotny reprezentant Włoch zdążył rozegrać już w tym sezonie cztery spotkania, strzelając bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Przyszłość Antoine’a Griezmanna wyjaśniona. Papierowe porozumienie! Przyszłość Antoine’a Griezmanna wyjaśniona. Papierowe porozumienie! Hirving Lozano odejdzie z Napoli? Agent wieszczy hitowy transfer Hirving Lozano odejdzie z Napoli? Agent wieszczy hitowy transfer Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy