Manchester City negocjuje transfer Nicolása De La Cruza

Manchester City negocjuje transfer Nicolása De La Cruza
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ole

„Olé” podaje, że Manchester City jest bardzo zainteresowany pozyskaniem Nicolása De La Cruza z River Plate.

22-letni Urugwajczyk nominalnie jest ofensywnym pomocnikiem, ale może grać też na bokach. Do River Plate trafił w 2017 roku, kiedy to przeniósł się tam z Liverpoolu Montevideo. De La Cruz wpadł w oko prowadzącemu „The Citizens” Pepowi Guardioli i władze mistrza Anglii rozpoczęły już negocjacje w sprawie jego transferu.

W umowę zawodnika z River wpisana jest klauzula umożliwiająca jego pozyskanie za 22 miliony euro. Argentyński klub posiada jednak tylko 30 procent praw do jego karty. Pozostała część należy do agenta De La Cruza. Działacze „Los Millonarios” dążą do wypracowania z nim porozumienia, zgodnie z którym na konto klubu spłynęłyby większe pieniądze niż są przewidziane obecnie. W umowie z samym MC chcieliby z kolei zawrzeć procent zysku z kolejnego transferu Urugwajczyka.

Mimo pewnych komplikacji przeprowadzka De La Cruza na Etihad wydaje się bardzo prawdopodobna.

Bilans Urugwajczyka w barwach River to 63 występy, osiem goli i 16 asyst. W zeszłym roku sięgnął on z argentyńską ekipą po triumf w Copa Libertadores. W tym - zaszedł z nią do finału tych rozgrywek.

Przypomnijmy, że blisko przenosin z River do Europy jest również Exequiel Palacios, który ma zagrać w Bayerze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy